ZebraTrace 0.5, czyli konwersja bitmapy na wektory

ZebraTrace 0.5, czyli konwersja bitmapy na wektory

  przez -
  6 1721
  ZebraTrace
  Maxim Barabash ogłosił wydanie ZebraTrace 0.5, darmowej aplikacji do zamieniania map bitowych na krzywe wektorowe. Możemy kontrolować ilość krzywych, rozdzielczość, minimalną i maksymalną szerokość oraz funkcje do kreślenia krzywych. ZebraTrace wykorzystuje wykresy i równania matematyczne, gdzie w zależności od jasności pikseli na bitmapie, zostanie narysowana odpowiednio gruba linia wektora.

  W nowej wersji dostajemy 15 różnych ustawień do śledzenia map bitowych, a także możemy samodzielnie ustawić nasze własne. Dodano eksporter G-Code, który po wrzuceniu do frezarki CNC (obsługującej G-Code), wyrzeźbi Ci z tych wektorów obrazek w kawałku drewna/matalu/pleksji.

  • pijaczek

   "Dodano również eksporter G-Code, który umożliwia tworzenie drzewiastych krzywych."
   LOL, G-Code to standardowy język poleceń do urządzeń CNC i dzięki temu przykładowo frezarka CNC może to krzywe wyciąć w drewnie/metalu/plastiku (zależnie od frezarki). To co napisałeś wygląda raczej na "nie wiem o czym pisze, a angielskiego tekstu nie zrozumiałem".
   PS. wood carving != wood curves (rzeźbienie w drewnie (czyli to co robi przykladowo frezarka CNC) to nie drewniane krzywe ;p).

   • Przepraszam bardzo. Poprawiłem według zaleceń :)

   • pijaczek

    Poprawiłeś zupełnie nie tak jak pisałem i niezgodnie z prawdą ;p.

    "Dodano również eksporter G-Code , który umożliwia tworzenie krzywych, wyglądających jak rzeźbione w drewno."

    Dodano eksporter G-Code (http://pl.wikipedia.org/wiki/G_code), który po wrzuceniu do frezarki CNC (obsługującej G-Code), wyrzeźbi Ci z tych wektorów obrazek w kawałku drewna/matalu/pleksji.

    Tu przykładowo daje zdjęcie jak frezarka CNC z kodów G-Code rzeźbi w drewnie: http://www.thermwood.com/header/lightbox/images/c

   • Jakby co, to z takimi pojęciami będę pisał zapytania do Ciebie, jeżeli to możliwe :)

  • o_O

   Fajne. Tylko czemu screeny z tego kupczastego systemu?