Znany programista zabił żonę? Przed sądem zgrywa geeka

Znany programista zabił żonę? Przed sądem zgrywa geeka

  przez -
  5 685
  W przypadku oskarżenia o morderstwo, gdzie nie ma ciała, ani świadków, programistę Hansa Reisera najbardziej pogrąża sposób w jaki zachowywał się w dniach i tygodniach po zaginięciu jego żony. Czy “obrona geeka” wystarczy?

  Teraz, po pięciu miesiącach zeznań, dwunastoosobowa ława przysięgłych będzie musiała odpowiedzieć na pytanie, czy sposób w jaki zachowywał się Reiser podczas policyjnego śledztwa jest wystarczającym powodem, by go skazać. Tak naprawdę będą musieli ocenić jego “obronę geeka”.

  – Przysięgli zastanawiają się, czy jest po prostu dziwny z zewnątrz – powiedział Richard Waites, psycholog i adwokat z Los Angeles, – czy też jest dziwny z zewnątrz i zepsuty w środku.

  Aby się bronić, twórca systemu plików ReiserFS zeznawał i pokazywał się jako klasyczny geek: inteligentny, pełen obaw, walczący z systemem, wycofany społecznie i czasem logiczny aż do granic absurdu.

  Ciąg dalszy na stronie technologie.gazeta.pl.

  • prymitive

   Czy został skazany że piszesz "zabił"? Nie słyszałeś o domniemaniu niewinności czy może wiesz coś czego nie wie sędzia i ława przysięgłych?

  • prymitive

   albo jestem ślepy albo za długo dziś siedze przed kompem, nie zauważyłem "?", sorki

  • Ślubek

   W feedzie RSS nie ma znaku zapytania.

  • bloch.marcin

   Mimo wszystko niezły gość z niego :-P

  • Pingback: Hans Reiser uznany za winnego | thecamels.org()