µTorrent dla Linuksa

µTorrent dla Linuksa

przez -
4 1507
μtorrent

µTorrent to niewielki odpowiednik takich programów jak BitComet czy Azureus. Bazuje on, podobnie jak wymienione aplikacje, na sieci BitTorrent. Producent zapowiedział, że już niedługo możemy spodziewać się wydania programu µTorrent na Linuksa. Dotychczas ta popularna aplikacja wśród użytkowników sieci BitTorrent dostępna była tylko dla systemów Windows i Max OS X.

Od jakiegoś czasu wiadomości na temat przeniesienia µTorrenta na Linuksa szwendały się po Internecie. Prace nad wydaniem aplikacji ogłoszono już w czerwcu. Jednak dopiero teraz producent zapowiedział rychłą realizację projektu µTorrenta na Linuksa. Wielu internautów oczekiwało takiej decyzji z niecierpliwością. Niestety, nie podano jeszcze dokładnej daty wydania aplikacji.

Program umożliwia takie operacje jak: pobieranie wielu plików jednocześnie, nadawanie im priorytetów, limitów szybkości i wysyłania danych, kolejkowanie zadań oraz wyświetlanie najważniejszych informacji o danym pliku. Jednym z najbardziej cenionych atrybutów tego programu przez użytkowników jest używanie niewielkich zasobów systemowych. Wykorzystuje on ok. 6MB pamięci RAM.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 186
PHP

przez -
0 168