0 A.D. Alpha 10 Jhelum

4
2777
0 A.D.
0 A.D.

Wildfire Games, grupa międzynarodowych zapaleńców tworzących gry, ogłosiła wydanie 0 A.D. Alpha 10 Jhelum, Jest to strategia czasu rzeczywistego (RTS), osadzona między rokiem 500 p.n.e., a 500 n.e., która przedstawia zmagania starożytnych cywilizacji. Projekt posiada grafikę 3D, szczegółowe odwzorowanie modeli, świetną oprawę dźwiękową oraz bardzo elastyczny i potężny silnik graficzny. Wśród fascynatów gier tego gatunku, 0 A.D nie bez przesady traktowane jest jako „duchowy spadkobierca” rewelacyjnej, trzyczęściowej serii Age of Empires.

Nowe wydanie przynosi wiele fascynujących nowości:

  • Rozłam związku Hellenów. Ich przymierze zastąpią cywilizacje Ateńczyków, Macedończyków i Spartiatów. Każda z cywilizacji wzbogacona została o nowe funkcje. Ateńczycy zostali władcami mórz, Macedończycy zyskali szerszy wybór jednostek i maszyn oblężniczych, a Spartiaci nauczyli się budować ściany z kamienia. Ponadto każde z greckich Polis zyskało nowe budynki.
  • Militarne bądź ekonomiczne bonusy mogą być odnajdowane (wykupywane) w specjalnych budynkach
  • Rozwój cywilizacji odbywa się fazami. Gracz zaczyna od wioski, rozbudowuje je do poziomu miasta, a następnie do dużo większej aglomeracji
  • Masowe budowanie budynków jest możliwe na zasadzie „przeciągnij i upuść”
  • Wprowadzono księży, którzy leczą modlitwą bitewne rany
  • Iberowie dostają niedokończony mur otaczający ich wioskę, jako bonus w każdej grze

Udoskonalono wiele graficznych detalów i stworzono nowe modele jednostek. Dokonano refaktoringu silnika wyświetlającego, co pozwoliło uzyskać spektakularne efekty. Alpha10 dostarcza również ponad 9 nowych map wliczając w to 5 map Akropolu, 1 mapę Lakoni i 3 mapy Pendżabu (mapy scenariuszy) + losową mapę o nazwie „Głęboki las”.

0 A.D to nie tylko wciągająca fabuła i miła dla oka grafika, ale także wyśmienita muzyka. Wydanie to wzbogacono o nową ścieżkę dźwiękową „W cieniu Olimpu” dla cywilizacji Hellenów oraz dodano ogólne dźwięki zwycięstwa. Poprawiono użyteczność gry, skrypty losowej mapy i wiele zgłoszonych błędów.

To jednak nie koniec, a przed grą jeszcze długa droga do wersji stabilnej. Aktualnie brakuje w niej trybu multiplayer, scenariusza kampanii, czy okna ustawień. Twórcy proszą o rozgłos i pomoc, szczególnie poszukiwani są dźwiękowcy i dokumentaliści, ale nie tylko. Z otwartymi ramionami zostaną przyjęci programiści, graficy, muzycy czy osoby propagujące grę na YouTubie.

ŹRÓDŁOWildfire Games Forum
Poprzedni artykułMacPorts 2.1.0
Następny artykułXfce 4.10 – instalacja w Xubuntu 12.04 LTS

4 KOMENTARZE

    • Tak! I to kolejna z nielicznych gier, która nie jest bezmyślną łupanką bazującą na silniku Quake'a. Open Arena jest fajna, ale gry typu Age of Empires FTW!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj