11 darmowych publikacji dotyczących Raspberry Pi

11 darmowych publikacji dotyczących Raspberry Pi

przez -
2 4881
Prasa

Raspberry Pi to niedrogi minikomputer, który został stworzony przez inżyniera z Broadcom. Eben Upton od wielu lat jest wykładowcą na uczelni St John’s College w Cambridge w Anglii. W 2006 roku zauważył poważne problemy młodzieży w nauce informatyki i postanowił temu zaradzić. Tak oto w 2012 roku swoją premierę miał minikomputer Raspberry Pi Model B, który stał się w bardzo krótkim czasie najbardziej popularnym minikomputerem na świecie. Z inicjatywy Ebena powstała fundacja Raspberry Pi Foundation, która od samego początku opiekuje się i finansuje cały projekt. Ludzie na całym świecie tak zakochali się w tym małym komputerze, że rozpoczęli tworzenie różnych poradników, czasopism i książek. My przedstawimy dzisiaj 11 najciekawszych publikacji, dostępnych całkowicie za darmo w Internecie.

The MagPi Magazinewww.raspberrypi.org
Magazyn stworzony w 2012 roku, przez entuzjastów minikomputera. W marcu 2015 roku został włączony w struktury Raspberry Pi Foundation.

Kolban’s Book on Raspberry Pileanpub.com/pi
Autorem książki jest Neil Kolban, zawodowy programista i inżynier oprogramowania, mieszkający w Szkocji. Książkę stworzył w 2015 roku, kiedy bardzo zafascynował się minikomptuerem Rasbperry Pi

Conquer The Command Line
Poradnik zaprojektowany, aby w łatwy sposób nauczyć użytkownika posługiwania się konsolą Bash. Autorem jest Richard Smedley.

Code Music
Uczy użytkownika, jak programować przy pomoc Raspberry Pi muzykę, a potem dzielić swoją pracą. Główną aplikacją do tego jest Sonic pi. Autorem jest Sam aaron

Make Games with Python
Uczy użytkownika umiejętności programowania gier oraz aplikacji na Raspberry Pi. Autorem jest Sean Tracey.

Experiment with the Sense HAT
To specjalna seria poradników, która pokazuje obsługę nakładki Sense HAT. Autorem jest Pi Education Team.

The Official Raspberry Pi Projects Bookwww.raspberrypi.org/magpi-issues/
To obszerna 200 stronica książka o Raspberry Pi. Posiada sporo informacji, jak zacząć, a także przykłady do stosowania na żywo. Jest rozpowszechniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported.

Python in Educationwww.oreilly.com
Książka autorstwa Nicholasa Tollerveya zabierze czytelnika w świat języka Python i Raspberry Pi.

Raspberry Pi: Measure, Record, Exploreleanpub.com/RPiMRE
Książka opisuje sposoby zbierania informacji i prezentowaniu ich na stronie, w postaci wykresów. Autorem jest Malcolm Maclean.

The Raspberry Pi Education Manualpi.cs.man.ac.uk
Książka wprowadza czytelnika w świat programowania. Pokazuje język Scratch oraz Python. Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0.

Just Enough Raspberry Pileanpub.com/jerpi
Czytelnik dowie się z książki o różnych wersjach Raspberry Pi, o korzystaniu z różnych akcesoriów, jak obsługiwać systemu operacyjne, pozna sposoby zasilania, a także nauczy się podstaw Basha. Autorem jest Sam King, a publikacja dostępna jest na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported.

2 Komentarze

 1. Hahhahaa, cytat:
  „Raspberry Pi
  to niedrogi minikomputer, który został stworzony przez inżyniera z
  Broadcom. Od wielu lat jest wykładowcą na uczelni St John’s College w
  Cambridge w Anglii.”
  Raspberry Pi jest wykładowcą? Tych dwóch zdań NIE MOŻNA inaczej interpretować. Ludzie, przeczytajcie czasem chociaż raz to, co napiszecie. Albo dajcie starszej siostrze :P

Odpowiedz