11-latek przejął opiekę nad szkolnią pracownią komputerową

11-latek przejął opiekę nad szkolnią pracownią komputerową

przez -
6 577
Serwer, sprzęt

Dość dziwny incydent sprawił, że 11- letni Jon Penn, przejął opiekę nad 60 komputerami w Alabamie, podłączonymi do sieci, po tym, jak tamtejszy nauczyciel informatyki zniknął w dziwnych okolicznościach. Penn poprowadził pomoc techniczną, wybrał odpowiednie oprogramowanie i nauczył swoich kolegów, jak korzystać z komputerów. Jak pisze na stronie:

Jego szkoła potrzebowała ochrony przed atakami, filtracji wirusów i spamu oraz blokowania niepożądanych stron. Utrzymanie niskich kosztów przy małym budżecie, który musi wystarczyć na 60 komputerów, 200 uczniów i ich nauczycieli.

Pierwszą rzeczą, z jaką musiał się zmierzyć młody administrator sieci, było zeskanowanie całości i znalezienie usterki. Zakupił potrzebne oprogramowanie w CompUSA i odkrył, iż jest pełno wirusów i spamu. Pchnął szkołę do zakupu do zainwestowania w oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe.

„Te komputery są bardzo stare i nie są w stanie obsłużyć każdego oprogramowania” powiedział Penn. Szkoła przyjęła pomoc od Microsoft, zwaną Fresh Start, która pozwala na darmową aktualizację oprogramowania z komputerów zakupionych z dotacji, zmieniając tym samym Windows 98 na Windows 2000.

Teraz Penn jest administratorem całej pracowni, włączając w to komputery, sieć, oprogramowanie, drukarki, serwery szkolne. Został upoważniony do poprowadzenia lekcji, zapoznającej uczniów z nowym oprogramowaniem na starych wysłużonych maszynach.

Więcej na networkworld.com.

Źródło: slashdot.org.

6 Komentarze

Odpowiedz