25 stycznia odbędzie się SysOps / DevOps Wrocław MeetUp #2

25 stycznia odbędzie się SysOps / DevOps Wrocław MeetUp #2

przez -
0 2129
Centrum Informatyczne Świerk - serwery kasetowe

25 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się drugie spotkanie dla administratorów sieciowych i systemowych – SysOps / DevOps Wrocław MeetUp #2. Jako miejsce wybrano DataArt Plac Grunwaldzki 23.

Agenda spotkania prezentuje się następująco:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: „AWS Elastic Beanstalk: Architektura i wdrożenie aplikacji” – Artur Smęt

W czasach, gdy godzina przerwy w dostępności usługi internetowej może wygenerować nawet miliony złotych strat, odpowiednie zaplecze techniczne to podstawa. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, by tego uniknąć i zachować ciągłość w dostarczaniu usług jest Amazon Web Services. Artur na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia pokaże, w jaki sposób dobrać elementy tej infrastruktury, by otrzymać wysoko wydajną platformę mogącą obsłużyć tysiące użytkowników jednocześnie, a która będzie się skalować wraz ze wzrostem obciążenia.

Artur jest ekspertem od aplikacji webowych w Pythonie oraz projektów i wdrożeń wysoko wydajnych systemów w oparciu o platformę AWS. Tworzył rozwiązania dla klientów z całego świata m.in. dla branży telekomunikacyjnej czy ecommerce. Obecnie pracuje w Mirumee Software jako Senior Python Developer + DevOps Engineer. Jest także współorganizatorem spotkań grupy Wrocław AWS Meetup.

19:45 Prelekcja #2: „Serverlessowa rewolucja Droplra – jak w ciągu roku zabić 50 serwerów” – Antoni Orfin

Dokładnie rok temu zaczęliśmy zabijać AWSową infrastrukturę Droplra. Eliminując flotę 50 instancji EC2, doszliśmy do momentu gdzie większość naszych mikrousług działa wyłącznie z wykorzystaniem technologii Serverless. Krok po kroku upraszczaliśmy infrastrukturę, unifikowaliśmy wykorzystywane języki programowania i migrowaliśmy kolejne elementy naszej platformy do AWS Lambda. W trakcie prezentacji, chciałbym Wam pokazać, jak w tym czasie ewoluowała nasza architektura, dlaczego zdecydowaliśmy się na taką zmianę, na jakie problemy natrafiliśmy oraz finalnie – jaki udało się uzyskać efekt dzięki takiej zmianie technologicznej… i dlaczego nawet naszemu księgowemu się ona spodobała ;-)

Antoni Orfin specjalizuje się w projektowaniu wysoko-skalowalnych aplikacji webowych oraz propagacji najlepszych praktyk związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Pasjonat rozwiązań Chmurowych/Serverless oraz wszelkiego rodzaju optymalizacji. Aktualnie odpowiada za architekturę Droplr.com

21:00 Networking i pizza!

Po części merytorycznej będzie czas na networking, w trakcie którego można podzielić się doświadczeniem oraz zjeść gorącą pizze.
Można dołączyć do wydarzenia poprzez www.meetup.com/pl-PL/SysOpsPolska/events/245723349/. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zachęcamy w imieniu organizatorów.

Brak komentarzy

Odpowiedz