64-bit Adobe Flash Player w repozytoriach Ubuntu

64-bit Adobe Flash Player w repozytoriach Ubuntu

przez -
9 1426
Adobe Flash

Razem z wydaniem Ubuntu 11.10 “Oneric Ocelot”, w repozytoriach pojawiła się oficjalnie 64 bitowa wtyczka Adobe Flash Player dla przeglądarek internetowych. Oznacza to, że nie trzeba już więcej dodawać repozytoriów PPA osób trzecich, w celu instalacji Flasha dla Linuksa. Co więcej, 64 bity będą dostępne bezpośrednio z Centrum Oprogramowania Ubuntu, po przez Kanał Partnerów Canonical.

Centrum Oprogramowania Ubuntu - 64 bitowy Flash

Centrum Oprogramowania Ubuntu - 64 bitowy Flash

Centrum Oprogramowania Ubuntu - 64 bitowy Flash

Oprócz wspomnianego wyżej Flasha, w kanale partnerów znajdziemy także Skype i Fluendo MP3, które z różnych przyczyn nie mogły się znaleźć w standardowych repozytoriach.

Podobne artykuły

 • zxc

  Standardowa wtyczka udostępniona w repozytorium Ubuntu jest w dalszym ciągu 32-bitowa i do działania wykorzystuje nspluginwrapper. Dopiero wtyczka zainstalowana z repozytorium ubuntu-partner jest właściwą 64-bitową wtyczką. Czyli de facto mamy dwa różne repozytoria, z różnymi wtyczkami. Moim zdaniem to kolejna niedopracowana rzecz w Ubuntu.

  • Nom, troszkę namieszali. Do tego oba opisy są niespolszczone, co jest sporym problemem dla osób, które nie znają języka angielskiego, a chciałyby mieć zainstalowaną odpowiednią wersję do swojego systemu.

 • glewik

  co do skype to nie mam w repo tego softu. A żona mnie męczy że zmieniłem system a ona bez skype została. ehhh. Mam wersję 64bit Kubuntu.

  • marcinsud

   Na stronie skype, masz deba, który się zainstaluje w 64 bitowym środowisku.

  • Nie jest rozwiązane. Wiesza się zarówno na wersji 32 bitowej jaki i 64 bitowej. Natomiast na 64 bitach zauważyłem, że potrafi zaśmiecić cały RAM + SWAP i przywiesić system na długi czas.

  • Kenji

   AFAIK Skype nadal nie działa "czysto" na 64bitowych maszynach. Nie wiem jak to jest rozwiązane w buntu (o ile jest ;).

  • copyme

   Może przyzwyczaj zonę do np. Google Voice? Ja niestety muszę męczyć się ze Skype… Na 64bitach potrafi nieźle namieszać. Wy też macie ten dziwny problem ze Skype że podczas czatu czasami włącza Amaroka mimo że jest zatrzymany/spauzowany?

 • marcinsud

  @Kenji bo binarka amd64 i tak zawiera kod 32 bitowy plus zależności ia32libs czy jakoś tak. Poprawy raczej nie należy się spodziewać sądząc po tym kto jest właścicielem skype

  • Greg

   A na Mac OS X jak wygląda sytuacja? No bo np. na Androidzie działa dobrze.