Administracja niezależnego regionu Walencji w Hiszpani przeszła na LibreOffice

9
16963
Valencia
Walencja

Administracja niezależnego regionu Walencji w Hiszpanii ukończyła przenoszenie wszystkich pakietów biurowych na LibreOffice. Łącznie wolne oprogramowanie znalazło się na 120 000 komputerów, włączając w to szkoły oraz sądy. Migracja ma pozwolić na zaoszczędzenie 1.5 miliona Euro na rok, uniezależnienie się od jednego dostawcy, zwiększyć konkurencyjność regionu, a także pozwolić na wdrożenie rozwiązań w lokalnym języku.

ŹRÓDŁOjoinup.ec.europa.eu
Poprzedni artykułLibreOffice 4.0.5
Następny artykułProjekt Xubuntu mówi nie dla Mir w Xubuntu 13.10
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

9 KOMENTARZE

  1. Poczekajmy na taki sam kryzys w Polsce i będziemy też wdrażać wszędzie Open Source. Tylko po co czekać, lepiej zapobiegać ;)

    • W Polszy jest dobrobyt nikt nie będzie instalował jakiegoś badziewia, na którym nie da się kręcić lodów ;)

  2. Konia z rzędem temu, kto bez edytora heksowego zrobi nagłówek z dwóch wierszy Calcu, który zachowuje się podczas sortowania jak nagłówek i pozostaje w miejscu.
    I wreszcie niech ci "eksperci" pomyślą, że z LO korzystają ludzie na laptopach, nie każdy ma w plecaku biurko, mysz i pada, i że skróty klawiszowe typu ctrl-alt-W dla powiedzenia "nie" w okienku zapisywania przed zamknięciem to ZŁY POMYSŁ.
    Tak właściwie jeżeli tabelka jest mała i tekst jest mały to programiści również powinni pomyśleć nad tym, żeby użytkownik wiedział o tym tekście, ukrycie go to również kiepskie podejście. Może by tak go było widać?
    Poza tymi zgrzytami to bardzo dobry pakiet biurowy mający podobne możliwości do MS'owskiego. Uruchamia się tylko ok. 2x dłużej niż starszawy MS Office 2K3, czyli jak na produkt Javowski bardzo krótko (porównajmy z napisanym również w Javie JDownloaderem :) – odpala się ZNACZNIE dłużej), a w wielu miejscach ma lepsze możliwości konfiguracyjne.

    • Obecnie LibreOffice ma niewiele wspólnego z Javą. Zostało chyba głównie połączenie z bazą danych. A co do szybkości ładowania to fakt, ale dotyczy pierwszego uruchomienia programu. Po zamknięciu i ponownym otworzeniu natychmiast się uruchamia. Jest gdzieś pakiet, który ładuje się przy ładowaniu systemu i pozwala szybko uruchamiać LO. Nie wiem czy na prawdę nie jest ot sekret szybkiego uruchamiania również MS Office.

  3. […] The Document Foundation ogłosiło wydanie LibreOffice 4.1.1 dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Naprawiono znalezione błędy, w tym sporo z obsługi własnościowych formatów. Nowa wersja pojawiła się zaraz po ogłoszeniu, że administracja niezależnego regionu Walencji w Hiszpanii przeszła na LibreOffice. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj