Adobe Flash

Adobe Labs udostępniło pierwszą publiczną betę kolejnej wersji Adobe Flash Player – multimedialnej wtyczki do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacza animacji stworzonego i dystrybuowanego przez firmę Adobe Systems. Korzysta on z grafiki wektorowej i rastrowej, własnego języka skryptowego zwanego ActionScript i dwukierunkowego przesyłania strumieniowego obrazu i dźwięku.

Po długim oczekiwaniu firmie udało się zsynchronizować 64-bitowe paczki z aktualizacjami Flasha do głównego kodu dostępnego dla 32-bitowych użytkowników. Jest to zatem pierwsze publiczne wydanie Adobe Flash Player 11, które oferuję zarówno 32-bitowe, jaki 64-bitowe paczki dla systemów Linux, Windows i Mac OS X.

Niestety, ale nowa wersja libflashplayer.so nie wspiera akceleracji VA-API, dostępnej dla otwartych sterowników Intel i użytkowników AMD Catalyst, jak i również sprzętowego wspomagania. Nie tak dawno wydane XvBA również nie zostało zaimplementowane. Jednakże nadal w pełni obsługiwana jest technologia NVIDIA VDPAU. Dodatkowo, dzięki binarce libcrystalhd.so, znajdziemy wsparcie dla Broadcom i H264.

Brak komentarzy

Odpowiedz