Adobe Flex 3 Open Source?

Adobe Flex 3 Open Source?

przez -
0 459
Adobe

Firma Adobe Systems planuje zmienić licencję udostępniania i tworzenia framework’u Adobe Flex. Począwszy od momentu wydania finalnej wersji, Flex 3 wchodzący niebawem w fazę beta pod nazwą kodową Moxie ma być udostępniany na zasadach Mozilla Public License. Oprogramowanie Flex służy do tworzenia webowych aplikacji o bogatym, interaktywnym interfejsie. Zmiana oznacza, że na rozwój Flex największy wpływ będą mieli niezależni programiści, co sądząc po wypowiedziach pracowników firmy jest główną przyczyną decyzji o przejściu na OS.

Adobe uważa, że technologia Flex jest już na tyle rozwinięta, że wpływ developerów z zewnątrz będzie kluczowy dla jej dalszego rozwoju.

W fazie beta, mającej rozpocząć się w czerwcu tego roku, Adobe Systems planuje publikować codzienne aktualizacje kodu Moxie. Ma również zostać udostępniona baza gromadząca raporty o pojawiających się bugach. Prace nad Flex 3 mają się zakończyć z upływem tego roku i od tego momentu technologia będzie otwarta na modyfikacje pochodzące z zewnątrz.

Brak komentarzy

Odpowiedz