Adobe – kompromitacja!

Adobe – kompromitacja!

przez -
4 371
Adobe

Od momentu ogłoszenia super oferty dla studentów na sprzedawane produkty (np. Photoshop) po bardzo niskich cenach (jak na te programy), wśród użytkowników dosłownie wrzało! Przedstawiona oferta była olśniewająca, lecz jak przystało na bajki, nie mogło być zbyt różowo.

Nawet będąc studentem, może się okazać, że nie będzie można dokonać zakupu, bo licencja obejmuje tylko studia dzienne (studenci studiów niestacjonarnych będą zawiedzeni, chociaż z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że będą mogli kupić te programy), a licencja nie będzie ważna po zakończeniu nauki. W dodatku w innych krajach UE nie ma takich ograniczeń. Niestety firma Adobe nie wycofuje się jak na razie z tych pomysłów.

Zainteresowanym pozostaje czekać i śledzić przebieg całej sprawy na łamach strony: www.adobedlastudenta.pl.

 • Hahahaha :D Znowu GIMP górą! :)

 • niedzwiedz

  lol?

  No cóż, trzeba wspomóc akcję WiOO w Szkole (http://www.wioowszkole.pl) i mieć nadzieję, że coś się zmieni :)

 • Cała ta sprawa to skandal – nie sama licencja ale sposób jaki Adobe Polska robi sobie jaja z polskich użytkowników. Najpierw oferują licencję, z której korzystać można by było nawet po ukończeniu nauki, potem (widząc ilu jest chętnych) wszystko odwołują i zaostrzają diametralnie warunki licencji.

  I nie dziwię się, że (jak informuje VOBIS) 1/3 zamówień została już odwołana, a to pewnie nie koniec.

  Sposób postępowania Adobe Polska woła o pomstę do nieba i użytkownicy powinni ich kopnąć w zadek.

  MS Office Home dla użytkowników domowych kosztuje 199 zł i na pewno kupiła go masa ludzi. Niestety Adobe tego nie rozumie… Tyle tylko, że nie zdaje sobie sprawę, że tym, których nie stać na drogie oryginały, a którzy chcieliby kupić takie licencje dla studentów zostaną dwie opcje:

  – dla uczciwych – GIMP

  – dla nieuczciwych – .torrent

 • Polskie Adobe się bało, że ludzie przestaną kupować licencje komercyjne. No to wymyśliło… :/ A patrząc na Corela, na Windowsa, Office'a lub inne programy, które posiadały licencje studencką czy też domową nie można powiedzieć, że ludzie przestali kupować te komercyjne! Przecież jeśli student się uczy od początku na Photoshopie i pozna go bardzo dobrze i jeśli później zostanie profesjonalnym grafikiem to sobie kupi Photoshopa komercyjnego! Oczywiście może przejść na GIMP-a, ale jego praca stanie się wtedy mniej wydajna, bo będzie musiał poznawać nowy program od nowa, a w gorszym wypadku po prostu się może okazać, że nowy program nie ma funkcji jemu potrzebnych. Życzę Adobe pójścia po rozum do głowy!