Adobe otworzy Flasha

Adobe otworzy Flasha

przez -
3 377
Adobe

W ramach projektu Open Screen Project, firma Adobe rozpocznie prace nad stworzeniem spójnego środowiska dla bogatej gamy urządzeń elektronicznych. Firma zamierza udostępnić specyfikację takich formatów jak FLASH, SWF, FLV oraz F4V. Adobe pozbędzie się również wszystkich restrykcyjnych zapisów w licencjach. Kolejnym krokiem będzie uwolnienie technologii AIR.

Wraz ze specyfikacją Flasha, Adobe planuje otworzyć również takie protokoły jak Adobe Flash Cast, Action Message Format oraz całe API, które służy do wdrażania Flash Playera.

Takie posunięcie jest sporym wyzwaniem dla konkurencyjnej platformy jaką jest Silverlight stworzony przez Microsoft. Adobe ma nadzieję, że ten krok przyczyni się do popularyzacji ich rozwiązań.

  • Michał Olber

    Bardzo dobre i taktyczne posunięcie ze strony Adobe. Faktem jest, iż jak na razie chyba tylko format pdf został całkowicie otworzony i się znakomicie przyjął w społeczeństwie.

  • Może wreszcie być może flash zacznie normalnie działać ;)

    Choć mogli by również udostępnić kod już istniejących sterowników. Raczej szybciej będzie je poprawić niż pisać od nowa..

  • ertd

    No, może wreszcie ktoś zrobi flasha na FreeBSD.