Age of Conquest IV dostępne za darmo, ale nie do końca

Age of Conquest IV dostępne za darmo, ale nie do końca

przez -
1 3527
Gry

Noble Master Games udostępniło za darmo grę Age of Conquest IV. Jest to kolejna odsłona serii turowych gier strategicznych, określanych jako połączenie popularnej planszówki Ryzyko (ang. Risk) z elementami cyklu Total War. Tytuł dostępny jest na platformy Windows, Linux, OS X i Android. Od kilku dni Age of Conquest IV można pobrać ze strony domowej, jak i platformy Steam. Podstawowa wersja gry zawiera jedynie jedną mapę, natomiast całą resztę należy samodzielnie dokupić, za łączną kwotę 19,99 Dolarów.

W grze Age of Conquest IV gracz staje na czele jednej z dostępnych nacji:

  • starożytność – Imperium Rzymskie, Grecja, Sparta, Kartagina, Inkowie, Persja, Celtowie, dynastie chińskie
  • średniowiecze: Francja, Rosja, Japonia, Wielka Brytania, Teutoni, Węgrzy, Khanat Mongolii (o dziwo twórcy nie uwzględnili Polski?!)
  • nowożytność: Stany Zjednoczone

Celem rozgrywki jest osiągnięcie dominacji, czyli zdobywanie kolejnych terytoriów, kontrolowanych przez graczy. Zabwa odbywa się w turach, w których gracze podejmują szereg różnych decyzji: dyplomacja, ekonomia, wojsko itp.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 345

przez -
0 568

1 komentarz

  1. Czyli zwyczajne demo. Można przetestować praktycznie całą grę, a jak się spodoba to kupujesz resztę. Dobry pomysł, chociaż ciekawe czy jest to zabezpieczone przed wgrywaniem map „z zewnątrz”.

Odpowiedz