Akademy 2012 – podsumowanie

Akademy 2012 – podsumowanie

przez -
0 874
aKademy

W dniach 30 czerwca – 6 lipca 2012 roku odbyło się Akademy 2012. Coroczny zlot środowiska związanego z KDE i Qt miał miejsce na terenie Estonian Information Technology College, w mieście Tallin w Estonii. Na miejscu znajdowało się niemal trzystu hakerów, co potwierdza, jak ważne jest to wydarzenie dla całej społeczności.

W przeddzień rejestracji firma Intel zorganizowała imprezę, na której zjawiło się sporo uczestników konferencji. W sobotę pierwszą prelekcję Wolność wygłosił Mathias Klang. Nawoływał w niej, aby pasjonaci wolności zwiększyli swoją aktywność. Mirko Böhm wygłosił inspirującego wykład o otwartości i zarządzaniu, natomiast Agustin Benito opowiedział o społeczności. Swoje prezentacje przedstawili również Kévin Ottens oraz David Faure na temat ważnej inicjatywy KDE Frameworks 5.

Jeroen van Meeuwen zaznajomił słuchaczy z tematem zarządzania wydaniami w KDE. Skrytykował sposób wykorzystania bugzilli i zaproponował ulepszenia. Marta Rybczyńska, koordynatorka polskich tłumaczeń oraz uczestniczka KDE Commit Digest, wyjaśniła, w jaki sposób mogą oni udostępniać informacje o dodanych przez siebie nowych funkcjach i poprawkach.

Po przerwie głos zabrał Aaron Seigo, który zarysował możliwości tabletu Vivalki. Sebastian Kügler przedstawił wizję obsługi szerokiego spektrum urządzeń. Eva Brucherseifer opowiadała o przyszłości urządzeń mobilnych, prezentując interfejs użytkownika Contour i techniki dostarczane przez Plasma Active. Natomiast Thomas Pfeiffer podsumował to prezentacją Wytyczne interfejsu użytkownika dla Plasma Active.

W tym samym czasie odbyły się wykłady Quim Gil z Nokii oraz Thiago Macieira z Intela, którzy informowali o stanie prac Qt Project. Chodziło głównie o produkty Qt 5 i komponenty QML (prezentacja Thiago Lacerdy i Dakara Fernandesa Pinheiro). Michael Hasselman mówił z kolei o Waylandzie i architekturze input method. Patrick Spendrin i Patrick von Reth przedstawili zaś temat paczkowania oprogramowania KDE dla Windows.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 326

przez -
0 542

Brak komentarzy

Odpowiedz