Aktualizacja GNOME 3.28

Aktualizacja GNOME 3.28

przez -
0 4581
GNOME

Wydane zostało GNOME w wersji 3.28. Aktualizacja nosi nazwę „Chongqing”.

A co się zmieniło? Dla polskich użytkowników i purystów języków – poprawiono nazwy miesięcy, a także przetłumaczono pomoc. Z zmian bardziej ogólnych dodano funkcję „ulubione” do menedżera plików, która pozwala oznaczać katalogi i pliki jako właśnie Ulubione i mieć do nich dostęp z paska po lewej stronie menedżera. Taką samą opcję dodano do Menedżera kontaktów. Ten menedżer doczekał się kilku innych usprawnień.

Poprawiono także wygląd powłoki – odświeżono czcionkę Cantarell zestaw tapet i inne.

Aktualizacji doczekał się również program „Boxes”. W tym programie do obsługi zdalnych połączeń i maszyn wirtualnych dodano kilka istotnych funkcji. Najważniejszą jest chyba możliwość pobierania systemów operacyjnych bezpośrednio przez asystenta nowej maszyny.

Multimedia także zostały usprawnione. Głównie dotyczy to menedżera zdjęć. Dodano w nim funkcję importu, która ułatwia dodawanie zdjęć do kolekcji z urządzeń przenośnych.

Z nowości to program Monitor – odpowiednik Windowsowego Menedżera zadań, a także zupełnie nowa klawiatura ekranowa. Poprawiono również obsługę sprzętu, w tym złącza Thunderbolt. Reszta zmian, których jest sporo więcej znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy

Odpowiedz