Alienware X51 z systemem Ubuntu

Alienware X51 z systemem Ubuntu

przez -
9 1728
Dell Alienware

Firma Dell wprowadziła do sprzedaży model Alienware X51 z systemem Ubuntu. Alienware to ekskluzywna marka dla graczy, ze specjalnie dobranymi podzespołami dla najbardziej wymagających użytkowników. Dell zdecydował się na dodanie Ubuntu, ze względu na rosnącą liczbę gier oraz pełne wsparcie Steam na dla tego systemu. Aktualnie dostępne są 4 wersje z cenami od 599 dolarów do 1049 za najmocniejszą wersję. Na stronie opisano także najważniejsze zalety systemu Ubuntu.

9 Komentarze

 1. Jestem pełen podziwu – wszędzie na tej stronie jest jakaś informacja o Ubuntu… klikam w ofertę desktopową i widzę "Looking for Ubuntu?", na stronie głównej wielki banner Ubuntu. Świat stoi na głowie :D Ah, to chyba dobrze! :)

 2. Widocznie firmy zauważyły co się dzieje z Windowsem i coraz bardziej hermetycznie zamkniętym ekosystemem MS i widzą w Ubuntu alternatywę. Szkoda że dopiero teraz, Linux stał się "dla ludzi" już w 2008 roku wraz z Ubuntu 8.04. Gamingowy Linux, czemu nie?
  Jeszcze tylko czekać aż twórcy gier docenią OpenGLa, że mogą napisać silnik raz i użyć go na każdej platformie (chyba że wspaniałomyślny MS pozbędzie się implementacji OGLa, jak to zrobił na WP8, co moim zdaniem było strzałem we własne kolano).
  Laptopa w cenie tego najdroższego o zbliżonych parametrach bym se kupił…

  • System 76 ma fajnego 15 calowego laptopa z Full HD. Tyle, że bez polskiej gwarancji nie kupię takiego sprzętu.

  • <uwaga, strzelam gafę> To System 76 można już sprowadzić do nas? Jakiś czas temu czytałem, że najlepiej sprowadzać go na Niemcy, a potem od nich do nas :-) </uwaga, strzelam gafę>

  • Nie bardzo rozumiem na czym może polegać problem z wysyłką sprzętu do Polski i objęciem gwarancją. Jakieś dziwne unormowania prawne "ułątwiające" życie, czy może decyzja firmy? Może ktoś rozwinąć temat? :)

   PS login twittera coś nie bangla.

  • Sam nie wiem czemu ale większość firm z USA wysyłając do Europy liczy sobie sporo za przesyłkę i na dodatek nie daje gwarancji. Co ciekawe koreańczycy działają dużo sprawniej.

Odpowiedz