Amarok 2.4 „Slipstream”

Amarok 2.4 „Slipstream”

przez -
0 632
Amarok

W nowym roku programiści projektu Amarok uraczyli nas kolejną wersją tego wspaniałego odtwarzacza muzycznego dla systemów Linux. W nowym wydaniu deweloperzy skupili się na poprawie wydajności, użytkowania programu oraz jego stabilności. Większość poprawionych błędów dotyczyła panelu kontekstowego. Przepisano od nowa skaner kolekcji, który teraz czyta tagi i działa o wiele szybciej.

Dodano również ciekawą opcję zapisywania statystyk i okładek bezpośrednio do plików audio, dzięki czemu jest możliwe trzymanie informacji na różnych urządzeniach. Pojawiła się opcja szybszego wykrywania kompilacji. Autorzy dodali ciekawą opcję, która pozwala znowu chować belkę menu.

Warto wspomnieć o powrocie do Amaroka MusicBrainz, który pomoże w wyszukiwaniu potrzebnych informacji o utworze. Niestety usunięto Playdar, który miał ułatwić wyszukiwanie utworów i pojawił się beta 1. Programiści mają jednak nadzieję na jego szybkie dodanie w niedługim czasie. Posiadanie dobrze zorganizowanej kolekcji utworów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek – wystarczy wybrać co chcemy otagować i zrobić to dwoma kliknięcia.

Z reszt ważniejszych zmian:

  • Poprawiono współpracę z iPod Touch 3G i nowszymi urządzeniami
  • Konwertowanie: od teraz jest możliwe konwertowanie utworów z jednego formatu pliku na inny podczas kopiowania z przeglądarki plików do lokalnej kolekcji. Opcja zostanie rozszerzona potem na inne urządzenia multimedialne.
  • Nowy aplet, pozwalający na wyszukanie tabów gitarowych odtwarzanego utworu
  • Eksport OPML dla subskrybowanych podcastów
  • Aplet kalendarz i mapa dla nadchodzących wydarzeń
  • Wsparcie dla kolekcji UPnP (Universal Plug and Play), dzięki czemu możemy słuchać muzyki bezpośrednio z serwerów UPnP w lokalnej sieci

Amarok 2.4.0

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 341

przez -
0 564

Brak komentarzy

Odpowiedz