Amazis.net wprowadza na polski rynek serwery Axigen

Amazis.net wprowadza na polski rynek serwery Axigen

przez -
0 593

21.10.2008 r. Firma Amazis.net sp. z o. o. oraz Gecad Technologies SA podpisały umowę dystrybucyjną, na mocy której na polski rynek zostaną wprowadzone rozwiązania komunikacyjne Axigen. Axigen to rodzina wydajnych i bezpiecznych serwerów poczty. Ich jakość, wygodę i łatwość utrzymania doceniono w konkursie ServerWatch Product Excellence 2007. Teraz Axigen będzie dostępny także w Polsce w specjalnej wersji łączącej cechy edycji Service Provider oraz Enterprise.

Amazis.net sp. z o.o. dostarcza profesjonalne rozwiązania informatyczne dla firm w Polsce. Specjalizuje się we wdrożeniach systemów wykorzystujących oprogramowanie open source. Oferuje pełny zakres usług pomocy technicznej, usług wdrożeniowych oraz usług związanych z utrzymaniem wysokiej niezawodności systemów.

„Axigen to doskonałe rozwiązanie pocztowe doskonale wpisujące się w potrzeby polskich firm i dostawców usług internetowych. Cieszymy się, że możemy przygotować to oprogramowanie dla polskich użytkowników. Wprowadzamy na rynek specjalną wersję Axigena, która będzie łączyła cechy edycji Service Provider i Enterprise. W ramach oferty dostarczamy rozwiązanie elastyczne, bezpieczne i ekonomiczne w utrzymaniu, dostosowane do obsługi dużej liczby użytkowników i bardzo przyjazne w obsłudze. Jest to szczególnie istotne dla dostawców usług internetowych obsługujących bardzo duże ilość kont pocztowych.” – powiedział Marcin Zalicki, Country Manager firmy Amazis.net.

„Bardzo się cieszymy , że wraz z firmą Amazis.net będziemy wprowadzać Axigen’a na polski rynek. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania zostaną doskonale przygotowane do potrzeb firm działających w Polsce. Polska to kolejny kraj, w którym sprzedajemy nasze rozwiązania. Będziemy systematycznie rozbudowywać sieć dystrybucji w tym kraju, a także na całym świecie” powiedział Oana Bornaz, dyrektor zarządzający AXIGEN.

Serwery poczty Axigen działają pod kontrolą systemów Linux, BSD, Solaris oraz na architekturach PowerPC i SPARC. Zawierają doskonały program pocztowy dostępny przez przeglądarkę (Webmail), klienta poczty dla telefonów oraz wygodny i łatwy w obsłudze panel administracyjny. U podstaw wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności rozwiązań komunikacyjnych Axigen leżą autorskie technologie SmartProcessing™, UltraStorage™ oraz GrowSecure™. AXIGEN współpracuje z partnerami technologicznymi, którymi są największe firmy informatyczne na świecie: Sun Microsystems, RedHat, IBM i Avira.

O AXIGEN
Utworzona w 2001 r. firma Gecad Technologies SA, członek grupy GECAD, jest producentem oprogramowania AXIGEN, profesjonalnego rozwiązania komunikacyjnego, które dostarcza wydajne i bezpieczne środowisko komunikacyjne dla dostawców usług internetowych oraz firm o różnych rozmiarach. W chwili obecnej AXIGEN jest sprzedawany na rynku międzynarodowym za pośrednictwem 100 partnerów z 60 krajów. Serwery AXIGEN obsługują pocztę elektroniczną ponad 9 tys. firm oraz 5 milionów użytkowników końcowych. Zespół programistów, z piętnastoletnim doświadczenie w zakresie tworzenia rozwiązań komunikacyjnych oraz w zakresie bezpieczeństwa, tworzy doskonały produkt oparty o technologie AXIGEN GrowSecure ™, AXIGEN SmartProcessing ™ and AXIGEN UltraStorage ™.

O Amazis.net sp. z o.o.
Amazis.net sp. z o. o. zajmuje się dostarczaniem, rozwojem i utrzymaniem systemów informatycznych obejmujących rozwiązania w obszarze komunikacji, pracy grupowej oraz infrastruktury sieciowej. Swoją ofertę kieruje głównie do firm oraz jednostek administracji publicznej. Tworzy i sprzedaje także linuksowe systemy operacyjne przeznaczone do zastosowań biurkowych i serwerowych.

Amazis.net sp. z o. o. jest dystrybutorem wielu systemów informatycznych ze świata Open Source. Jest wyłącznym przedstawicielem firmy Mandriva, Scalix, oraz Xandros. Ponadto jest związany umowami partnerskimi z producentami oprogramowania współpracującego z Linuksem: O3Spaces, NoMachine oraz E-Open.

W ramach współpracy z partnerami Amazis.net sp. z o. o. przygotowuje polskie wersje produktów i ich dokumentację, prowadzi sprzedaż, świadczy usługi doradcze w zakresie projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz usługi wsparcia technicznego dla polskich użytkowników.

Adresy internetowe

  1. Gecad Technologies są – www.axigen.com
  2. Amazis.net sp. z o. o. – www.amazis.pl
  3. Axigen w Polsce – www.axigenmail.pl

Źródło: Informacja prasowa Amazis.net sp. z o.o.

Brak komentarzy

Odpowiedz