Amazon i SUSE przyspieszą migrację aplikacji SAP do Linuksa w chmurze AWS

Amazon i SUSE przyspieszą migrację aplikacji SAP do Linuksa w chmurze AWS

przez -
0 3227
SUSE

Dnia 14 lutego firma SUSE poinformowała o rozszerzeniu współpracy z firmą Amazon Web Services (AWS), która może już odsprzedawać oprogramowanie SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications bezpośrednio na platformie AWS Marketplace. Użytkownicy chmury AWS i systemów SAP uruchomionych na SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications – wiodącej platformie dla SAP HANA i SAP S/4HANA – otrzymają od firm AWS i SUSE zintegrowane wsparcie. Ponadto klienci AWS mogą kupować systemy SUSE Linux Enterprise na żądanie, płacąc tylko za to, z czego w określonym czasie korzystają. Celem współpracy pomiędzy Amazonem i SUSE jest zaspokojenie zapotrzebowania klientów na elastyczność wykorzystywanych środowisk IT i zapewnić korzyści finansowe z przeniesienia aplikacji biznesowych do chmury.

Od 2012 r. klienci mogą korzystać z systemu SUSE Linux Enterprise Server do zarządzania obciążeniem SAP w chmurze AWS. Dwa lata później AWS certyfikował swoje instancje dla SAP HANA i wówczas system SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications został również udostępniony w chmurze AWS. Jednak dotychczas j klienci w dużej mierze korzystali z własnych subskrypcji na oprogramowanie SUSE do obsługi aplikacji SAP w chmurze AWS i programu „bring-your-own-subscription”.
Dzięki ogłoszonej współpracy AWS i SUSE klienci będą mogli czerpać korzyści z opłat za faktyczne użycie systemów SUSE oraz gotowych zarezerwowanych instancji z serwerami SUSE do uruchomiania obciążeń SAP w chmurze AWS.

Brak komentarzy

Odpowiedz