AMD aktualizuję dokumentację R500

AMD aktualizuję dokumentację R500

przez -
0 625
AMD

Minęły przeszło dwa lata, odkąd AMD pierwszy raz opublikowało swoją dokumentację 3D dla programistów na temat chipsetów R500. Co ciekawe była ona dostępna publicznie bez żadnych NDA, w przeciwieństwie do dokumentacji 3D R600/700 razem z klasą dokumentów R300. Nadal czekamy na dokumentację programistyczną 3D dla kart graficznych ATI Radeon HD 5000 „Evergreen”, które zostały wydane rok temu.

Od czasu opublikowania w lutym 2008 roku wyżej wspomnianej dokumentacji, była ona kilka razy uaktualniana. Dzisiaj w nocy dodano nową wersję.

Aktualna rewizja to 1.5, resztę można znaleźć tutaj. Dodaje ona rozszerzony zakres AntyAliasingu i szybsze czyszczenie. Nowy dokument zwie się R5xx_Acceleration_v1.5.pdf i posiada 288 stron tekstu. Oczywiście klasyczne sterowniki Mesa zapewniają przyzwoitą akcelerację OpenGL i 3D, wraz ze wszystkim cechami i wydajnością sterownika Radeon Gallium 3D dla serii R500. Ale rozszerzona dokumentacja może być nadal użyteczna w niektórych zastosowaniach, jak choćby dla programistów tworzących nowe wersje sterowników graficznych, chcących się dowiedzieć więcej na temat architektury akceleracji procesorów graficznych ATI R500.

Nowy dokument do pobrania ze strony X.Org.

Brak komentarzy

Odpowiedz