AMD aktualizuję dokumentację R500

AMD aktualizuję dokumentację R500

przez -
0 519
AMD

Minęły przeszło dwa lata, odkąd AMD pierwszy raz opublikowało swoją dokumentację 3D dla programistów na temat chipsetów R500. Co ciekawe była ona dostępna publicznie bez żadnych NDA, w przeciwieństwie do dokumentacji 3D R600/700 razem z klasą dokumentów R300. Nadal czekamy na dokumentację programistyczną 3D dla kart graficznych ATI Radeon HD 5000 “Evergreen”, które zostały wydane rok temu.

Od czasu opublikowania w lutym 2008 roku wyżej wspomnianej dokumentacji, była ona kilka razy uaktualniana. Dzisiaj w nocy dodano nową wersję.

Aktualna rewizja to 1.5, resztę można znaleźć tutaj. Dodaje ona rozszerzony zakres AntyAliasingu i szybsze czyszczenie. Nowy dokument zwie się R5xx_Acceleration_v1.5.pdf i posiada 288 stron tekstu. Oczywiście klasyczne sterowniki Mesa zapewniają przyzwoitą akcelerację OpenGL i 3D, wraz ze wszystkim cechami i wydajnością sterownika Radeon Gallium 3D dla serii R500. Ale rozszerzona dokumentacja może być nadal użyteczna w niektórych zastosowaniach, jak choćby dla programistów tworzących nowe wersje sterowników graficznych, chcących się dowiedzieć więcej na temat architektury akceleracji procesorów graficznych ATI R500.

Nowy dokument do pobrania ze strony X.Org.