AMD Catalyst 10.6

AMD Catalyst 10.6

przez -
3 508
AMD Catalyst

Nie musieliśmy długo czekać, aby AMD wydało nowe sterowniki dla Windowsa i Linuksa. Catalyst 10.6 przeznaczone są zarówno dla kart zwykłych jak i mobilnych od serii HD 2000, poprzez HD 3000 i HD 4000, aż do najnowszej HD 5000. Ponadto sterowniki współpracują z profesjonalnymi kartami AMD z serii FirePro z serii 3000 oraz 4000.

Nowa wersja sterowników przynosi wiele ciekawych zmian. Na początek warto wspomnieć o wsparciu produkcyjnym dla systemu RHEL 5.5, który miał nie tak dawno swoją premierę. Dodano oficjalne specyfikacji OpenGL 4.0 dla kart z serii ATI Radeon HD 5000 “Evergreen” oraz OpenGL 3.3 dla kart z serii ATI Radeon HD. Niestety, ale w tych sterownikach nie zobaczymy jeszcze niedawno wydanej specyfikacji OpenCL 1.1.

Catalyst 10.6 dodają całkowicie nową architekturę w akceleracji 2D. Przynosi ona szybsze zmienianie rozmiaru okien z Compizem i Efektami Wizualnymi oraz ogólny efekt usprawnień wydajnościowych we wszystkich wspieranych dystrybucjach Linuksa.

Sterowniki do pobrania z działu download. Natomiast pełna dokumentacja znajduje się tutaj.

 • doom

  Czyli co można kupowac karty ATI do Linuksa? Chodzi mo o te najnowsze karrty z seri 5xxx, np taki 5570? Jaki kernel potrzebny do tych kart.Aby wykrył system z 2.6.34? Czy na starszym też ruszy?

 • Kernel starszy, niż 2.6.34 też ci już wykryje te karty, bo są robione backporty przecież.

  Poza tym wsparcie dla najnowszych kart jest dobre. Niektórzy mówią, że te nowe stery dają kopa w Compizie.

  Warto patrzeć serwis phoronix.com, bo tam czasem pojawiają się testy. Na forum jest dyskusja o nowych sterownikach:
  http://www.phoronix.com/forums/showthread.php?t=2

 • wt

  mam pytanie co jest lepsze pod windows xp service pack 3

  10.6 czy 11.12 bo mam problem z ati3duag.dll i nic nie pomaga wczesniej gra działała bez

  zarzutów tylko musiałem coś pomieszac ze sterami.