AMD Catalyst – koniec comiesięcznych wydań?

AMD Catalyst – koniec comiesięcznych wydań?

przez -
2 946
AMD Catalyst

W dzisiejszym dniu świat obiegła informacja, jakoby firma AMD miała zrezygnować z długoletniej tradycji wydawania comiesięcznych wersji swoich sterowników do kart graficznych. Ma to być spowodowane zbyt małą liczbą zmian oraz częstymi opóźnieniami w dotrzymywaniu terminów, co przez ostatni rok zdarzało się nagminnie. Nowy cykl ma obejmować wydania dopasowane pod nowo wydane tytuły gier lub poprawki do już istniejących.

Owa zmiana ma objąć zarówno systemy Windows, jak i Linux. O ile dla Windows nie jest to jakąś dużą zmianą, o tyle dla Linuksa może mieć poważne konsekwencje. Aktualnie sterowniki Catalyst są mocno w tyle, jeżeli chodzi o obsługę najnowszych wersji X.Org oraz wsparcia dla swoich kart graficznych. Opisywaliśmy u nas na portalu w teście kart graficznych Sapphire Radeon HD 6790, jak to monitor wyświetlał w dolnym rogu informację o nieobsługiwanym sprzęcie.

To kolejna zła wiadomość po tym, jak dowiedzieliśmy się, iż AMD porzuca wsparcie kart graficznych Radeon HD 2000, 3000, 4000 w głównej linii sterowników dla Linuksa.

2 Komentarze

  1. Żeby tylko do tego nowego xorga wsparcie zrobili… Mi już od dwóch miesięcy Gentoo rzuca warningami bo się update'y blokują…

Odpowiedz