AMD dołącza do projektu MeeGo

AMD dołącza do projektu MeeGo

przez -
0 793
AMD

Jak możemy przeczytać w internecie, firma AMD znana wszystkim z produkcji procesorów, chipsetów oraz kart graficznych, dołączyła do projektu MeeGo. Dystrybucja ta została przygotowana dla netbooków oraz innych urządzeń mobilnych. Projekt ten łączy w sobie rozwiązania zaczerpnięte z Moblina przygotowywanego przez Intela oraz Maemo, która powstaje dzięki Nokii. W późniejszym okresie w rozwój zaangażował się także Acer, Asus, Fundacja Linuksa i inne podmioty. MeeGo działa na sprzęcie bazującym na architekturze ARM oraz x86 i wykorzystuje jako domyślny system plików btrfs.

AMD deklaruje, że wniesie konkretną wiedzę inżynieryjna, szczególnie jeżeli chodzi o urządzenia mobilne, na które aktualnie firma szykuje swoje nowe procesory oparte o architekturę APU – Llano. Wcześniej jedynymi CPU, które AMD posiadał w ofercie dla tabletów i netbooków były Geode, wykorzystane m.in. w projekcie OLPC.

Zapowiada się ciekawie, z racji tego, iż prócz wydajnego procesora, mamy też bardzo wydajną kartę graficzną, a całość zużywa bardzo mało energii w porównaniu do tandemu ATOM i ION, które w takim połączeniu dawały by radę.

Brak komentarzy

Odpowiedz