AMD posiada sporo deweloperów od sterownika AMDGPU dla systemów Linux

AMD posiada sporo deweloperów od sterownika AMDGPU dla systemów Linux

przez -
18 2479
AMD

Serwis Phoronix.com opisał ostatnio kilka ciekawostek odnośnie nowego sterownika graficznego, nad którym pracuje firma AMD. Okazuje się, że już niedługo własnościowy sterownik Catalyst zostanie w pełni wyizolowany w przestrzeni użytkownika i zacznie korzystać z wolnego sterownika AMDGPU w jądrze Linux Linux. Przy okazji ujawniono także pokaźną liczbę deweloperów, którzy pracują nad kodem. Z najważniejszych osób można wymienić Alex Deucher, Michel Dänzer, Christian König oraz Harry Wentland.

Natomiast cała reszta komentujących to: Anatoli Antonovitch, Mykola Lysenko, Andrey Grodzovsky, Mohammad Mohammadnia, Jordan Lazare, Leo Liu, Ken Xue, Eagle Yeh, Harry Wentland, Bas Nieuwenhuizen, Monk Liu, David Rokhvarg, Maruthi Srinivas Bayyavarapu, Xiangliang Yu, Clark Zheng, Wan ZongShun, Sonny Jiang, Ben Goz, Maninder Singh i wielu innych

18 Komentarze

  • To świetny pomysł. Pod warunkiem, że nadal żylibyśmy w okolicach roku 2000. Ale, że wiek XXI postępuje, to AMD mogłoby wreszcie zrobić coś co działa i nie jest technicznym syfem posypanym kawałkami gnoju z pola dla zabicia jednego odoru drugim.

 1. Po pierwsze AMD nie posiada deweloperów, tylko ich zatrudnia. Chyba, że ta korporacja już przeszła na tryb pracy niewolniczej, co patrząc po ich wynikach wcale by nie dziwiło.

  Po drugie Catalyst nie powinien być wy-izolowywany, a wy-jebany kompletnie i przepisany od zera. Wy-izolować można go jedynie w jakimś zoo dla bubli informatycznych, gdzie, obok windowsa, byłby eksponatem ku przestrodze nowemu pokoleniu koderów.

  • Otwarty sterownik do kart Nvidii (nouveax) działa tragicznie. Tak, wiem, własnościowy jest o niebo lepszy, ale niestety czasem potrzeba otwartego. Plus dla AMD, że nie idą w kierunku zamkniętych sterowników.

  • Przecież Catalyst jest zamknięty.

   Żaden otwarty sterownik nie działa dobrze. Bo brak dokumentacji, bo nie ma ludzi i woli producentów do realnej zmiany stanu rzeczy, itd. Faktem jest, że żaden nie działa.

   Z zamkniętych działa tylko sterownik nVidii. I to działa super. Ze wparciem dla każdej wersji kernela od 2.6.x do najnowszych i dla GPU zarówno tych wydanych miesiąc temu jak i 15 letnich.

   Wnioski są oczywiste.

  • W wielu przypadkach jest dokumentacja. Ale sterowniki graficzne to nie jest tylko „implementacja”. Tu potrzebny jest niezły skill w optymalizacji i zabawach Real Time. Z tym społeczność Open Source sobie średnio radzi. Zawsze zwalali to na kompilator, a on tu nie wystarczy.

  • A istniejące konto o_O nie jest aby twoje? Może zamiast pisać z anonima, załóż konto, ustaw profilowe i nikt nie będzie mógł się pod ciebie podszywać.

  • Nie zależy mi. To podszywacze wystawiają sobie opinię. Może kiedyś zrozumieją.

   Poza tym na tej Dysqpie można podszywać się i pod zalogowanego użytkownika. Wystarczy konto z tym samym nickiem. Żałosne, nie?

  • O kurde, teraz zauważyłem, że da się zrobić 2 konta z tym samym nickiem. :O Mam nadzieję, że to poprawią, bo bardzo wygodnie się tym komentuje.

  • Disqpa nadaje się wyłącznie do kasacji.
   Nawet pole tekstowe jest spieprzone i potrafi dodawać losowo znaki nowej linii w tekście.
   To jest jakościowe dno.

 2. […] Serwis Phoronix.com opisał ostatnio kilka ciekawostek odnośnie nowego sterownika graficznego, nad którym pracuje firma AMD. Okazuje się, że już niedługo własnościowy sterownik Post AMD posiada sporo deweloperów od sterownika AMDGPU dla systemów Linux pojawił się poraz pierwszy w OSWorld.pl. Źródło: AMD posiada sporo deweloperów od sterownika AMDGPU dla systemów Linux […]

Odpowiedz