AMD zwalnia 25 deweloperów Open Source

AMD zwalnia 25 deweloperów Open Source

przez -
24 1128
AMD

AMD właśnie strzeliło sobie w stopę – zamknęło centrum badawcze Operating System Research Center, w którym pracowało 25 deweloperów Open Source. Całe zajście jest zakrojoną na szeroką skalę akcją redukcji 15% załogi firmy, w związku z dużymi stratami finansowymi. Nie wiadomo nadal, co popchnęło AMD w tym kierunku.

OSRC zajmowało się rozwijaniem sterowników dla systemów Linux, głównie Red Hat Enterprise Linux oraz SUSE Linux Enterprise. Powstawały tu m.in. sterowniki dla serwerowych procesorów Opteron, jak również rozszerzenia do obsługi procesorów desktopowych i na laptopy. Rozwijane tutaj były technologie PowerNow i TurboCore, odpowiedzialne za skalowanie częstotliwości pracy jednostek centralnych, jak i wsparcie KVM i IOMMU. Prócz tego pisano sterowniki dla wielu chipsetów, znajdujących się na płytach głównych.

Część deweloperów szybko poinformowało o tym fakcie na listach dyskusyjnych, nie wiadomo na razie jak to wpłynie na rozwój. Według serwisu Heise Online redukcja etatów nie dotknęła 4 deweloperów, odpowiedzialnych za rozwój sterowników dla kart graficznych, jednostek APU, jądra Linux, Mesa 3D i X.Org.