American Truck Simulator

Po kilku latach przerwy SCS Software wraca do korzeni i przenosi swój europejski symulator jazdy ciężarówką w amerykańskie realia. Nie ustalono jeszcze co prawda dokładnej daty premiery, ale ostatni zwiastun przedstawiony na targach E3 udowadnia, że mamy na co czekać.

Zanim czeskie studio zajęło się rozwojem Euro Truck Simulator, tworzyło z sukcesem legendarne 18 Wheels of Steel. Zagorzali fani wirtualnych sześciokołowców zapewne jeszcze pamiętają wydane trzynaście lat temu debiutanckie Across America czy też cieszący się ogromną popularnością następcy: Haulin oraz Pedal to the Metal. Zbliżająca się wielkimi krokami kwintesencja obu klasyków, opakowana w nowoczesną grafikę i zbudowana na zupełnie nowym silniku w trosce o jeszcze większy realizm, zapowiada się wyśmienicie.

Naturalnie, jeżeli mieliście już okazję zagrać w Euro Truck Simulator 2, nie powinniście doznać szoku. Z tego, co udaje się zaobserwować na licznych materiałach wideo, obie gry będą różniły się głównie ciągnikami, scenerią i drobnymi udoskonaleniami. Większe różnicę odczujemy jednak spoglądając na mapę.

American Truck Simulator - Autostrada

W premierowej wersji pojawi się około 20 metropolii znajdujących się w stanie Kalifornia. Oprócz olbrzymiego Los Angeles czy San Francisco, będziemy mieli również szansę przemierzać nieco mniejsze miejscowości jak np. Bakersfield, Scramento czy też Fresno. Miasta połączy potężna, skrupulatnie odwzorowana (z pomocą map Google) sieć wąskich dróg lokalnych i wielopasmowych autostrad.

Ze snu za kierownicą ma nas wybudzać różnorodna (mam tylko nadzieję, że nie tak „różnorodna” jak w przypadku europejskiej wersji symulatora) sceneria, którą będą tworzyły wieżowce, szyldy reklamowe i inne charakterystyczne elementy zabudowy dla amerykańskich miast, których część występowała w poprzednich „amerykańskich symulatorach”. Co najważniejsze, w jednym z wywiadów członek zespołu wspomniał, że centra miast będące do tej pory nudnymi i powtarzalnymi krzyżówkami kilku dróg oplecionymi firmami, mają zostać bardziej rozbudowane i urozmaicone. Pozostaje tylko trzymać za słowo i wyczekiwać premiery.

American Truck Simulator - Miasteczko

Znamy już także wstępne wymagania American Truck Simulator na Linux:

Minimalne

Dystrybucja Ubuntu 14.04
Procesor Dual Core 2.4 Ghz
RAM 4 GB
Grafika karta pokroju GeForce GTS 450 lub Intel HD 4000
Miejsce około 2 GB

Rekomendowane

Dystrybucja Ubuntu 14.04
Procesor Quad Core CPU 3.0 Ghz
RAM 6GB
Grafika karta pokroju GeForce GTX 760
Miejsce około 2 GB

1 komentarz

Odpowiedz