Andreessen Horowitz inwestuje 150 milionów dolarów w projekt GNU

Andreessen Horowitz inwestuje 150 milionów dolarów w projekt GNU

przez -
13 1942
GNU - logo

Free Software Foundation poinformowała, że Andreessen Horowitz zainwestowało 150 milionów dolarów w projekt GNU. Pieniądze mają pomóc fundacji w rozpoczęciu generowania przychodów z tworzonego oprogramowania, wchodzącego w skład GNU. Free Software Foundation rozpoczęło już przygotowania do stworzenia odpowiednich narzędzi, pozwalających na przekazywanie pieniędzy na większość swoich projektów, w tym: ls, dd, cat, grep. Richard Stallman stwierdził: Staliśmy się naprawdę wielcy. Czas zacząć na tym zarabiać.

Przypomnijmy, że w lipcu 2012 roku Andreessen Horowitz zainwestowało 100 milionów dolarów w serwis GitHub.

Aktualizacja 19.05.2015

Tak, jest to żart internetowy. Sądziliśmy, że można jeszcze czasami wrzucić takie newsy na nasz portal, jednakże po niektórych komentarzach możemy jasno stwierdzić, że wiele osób nie posiada odpowiedniego dystansu. Wnioski wyciągnęliśmy.

Podobne artykuły

 • Hussar

  Jeżeli fundacji uda się usamodzielnić i generować zyski… No to byłoby fajne! :-)

 • Michał Bielawski
 • P.

  Hm, autor to tak na poważnie zacytował?

 • Pan Łukasz

  Ten artykuł to albo kłamstwo albo przykład dyletanctwa dziennikarskiego. Źródłem tej “informacji” jest strona, która podszywa się pod stronę gnu.org. To nieprawda, że FSF coś takiego ogłosiło. Wstyd.

  • o_O

   +1.

  • Kris

   Aj tam, nie rób problemu z niczego – wtopa to było, jak Lis przeczytał Dudzie cytat z chyba Twitterowego konta jego córki, które było zresztą fikcyjne. Więc to jest faux pas, bo na żywo i to jeszcze przed społeczeństwem.

   A to z GNU, to tylko pewien hoax i tylko tyle. Nie ma czego brać do siebie (jeśli ktoś tego typu rzeczy w ogóle bierze do siebie).

 • some1whocare

  Prima aprilis już był. BŁAZENADA ZE STRONY AUTORA.

  • o_O

   +1

 • o_O

  >żart internetowy
  To jakiś specjalny rodzaj żartu? Charakteryzujący się nieśmiesznością i żałosnością?

  >można jeszcze czasami wrzucić takie newsy na nasz portal
  Na “portalu” (polecam sprawdzić znaczenie tego słowa) informacyjnym nie można wrzucać kłamstw i “żartów” z czytelników.
  To nie jest news, tylko zwykłe kłamstwo. Chyba sam już się pogubiłeś w pokrętnym tłumaczeniu tego łajna.

  >nie posiada odpowiedniego dystansu
  Dystans do kłamców i ludzi nie mających szacunku do własnych czytelników?
  Może do morderców też powinniśmy mieć “odpowiedni dystans”?

  • NO

   Krytykowac kazdy potrafi, ale nikt tutaj nawet nie potrafil tego zrobic z zachowaniem jakiegos dobrego smaku, wyzwiska i tepe hasla przepelnione chyba juz tylko gburowatoscia i to jest dopiero zalosne. Nawet najgorszemu serwisowi/portalowi nie zycze takich wlasnie ograniczonych czytelnikow.

 • NO

  Nie no jak niektorzy tutal trolluja w komentarzach to jest k**** w porzadku, ale jak serwis raz na jakis czas chce to zrobic to juz wielkie halo :D Teraz reszta poirytowanych czeka na oficjalne przeprosiny, tak? Powodzenia! :)

  • Kris

   Szczerze? Bo tak to jest, jak ktoś przesiąknie ideologią GNU i zacznie do bezosobowego softu dokładać emocje i filozofię. Tak to jest, jak ktoś przekroczy granicę między technologią a fascynacją, gdzie ta technologia rezonuje już na kogoś.

   Kurczę – Linuksa używam przynajmniej 10 lat, ale z tego powodu przenigdy nie dokładałem do niego aspektów ideologicznych. Prawdę mówiąc – używam Linuksa i mam w nosie GNU, bo używam oprogramowania do wykonywania zadań, a nie do wyznawania kodu.

   Niektórzy jednak tę granicę przekraczają i potrafiłbym wskazać na pewno dwóch użytkowników tego portalu, którzy chyba za bardzo wsiąknęli w GNU, zatracając granicę między bezosobowym kodem i trzymaniem fascynacji w ryzach. Jeśli przeczytałeś komentarze, to już pewnie sam wiesz kto ;-)

  • Nazwany

   Pierwsza to o_O a ta druga osoba?