Android 4.2

Android 4.2

przez -
3 631

Firma Google ogłosiła wydanie systemu Android 4.2, nowej wersji swojego flagowego oprogramowania na urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety i minikomputery. Najważniejszą zmianą jest dodanie wsparcie dla wielu kont na tabletach. Użytkownicy będą mogli korzystać z ich własnych aplikacji i danych, ale aplikacje będzie dzielone lokalnie, dzięki czemu tylko jedna osoba będzie mogła pobrać lub zaktualizować oprogramowanie. Ma to ułatwić korzystanie z tabletu wielu osobom w jednym domu.

Dodano wsparcie dla stylu swype podczas gestykulacji, podczas kiedy użytkownik przeciąga palec pomiędzy przyciskami. Ekran blokowania otrzymał wsparcie dla widżetów. Rozszerzono powiadomienia w górnym rozwijanym pasku o wszystkie dostępne na telefonie aplikacje. Poprawiono interakcję multitouch z ekranem w postaci nowych cech: trzy palce powiększają obszar na ekranie, a niewidome osoby mogą przejść w tryb gestykulacji, aby poruszać się po interfejsie i dostawać informacje o aktualnej pozycji.

Aplikacja Google Now posiada jako główne źródło danych pocztę Gmail, co ma ułatwić rezerwacje, rekomendacje, sugestie oraz zbieranie danych o aktualnej pozycji. Pojawiło się nowe oprogramowanie do obsługi aparatu — Photo Sphere, oraz wyświetlające wybrane informacje – Daydream.

Dodano wsparcie dla Miracast, protokołowi sieci bezprzewodowej Wi-Fi Alliance, który pozwala wysyłać strumienie wideo i audio do telewizora.