Anonabox – sprzętowy router z Linuksem i siecią Tor

Anonabox – sprzętowy router z Linuksem i siecią Tor

przez -
11 987

Anonabox to projekt Augusta Germara, który umożliwia stanie się anonimowym w sieci. Urządzenie pozwala na bezproblemowe podłączenie się do sieci Tor, bez potrzeby zagłębiania się w szczegóły techniczne sieci. Anonabox posiada wymiary 610 x 406 x 127 mm i waży jedynie 26.8 gramów, co czyni je wyjątkowo przenośnym. Aby podłączyć się do sieci, wystarczy w jeden port wpiąć kabel od urządzenia dostępowego do sieci, a w drugie podpiąć nasz komputer.

Specyfikacja anonabox:

 • Procesor: 32 bitowy MT7620n o taktowaniu 580Mhz
 • WiFi: 802.11n z zabezpieczeniami WEP, WPA AND WEP2 personal and enterprise, RADIUS
 • Sieć przewodowa: 2 x 10/100 Mb/s
 • Pamięć Flash: 16 MB
 • Pamięć RAM: 64 MB
 • Zasilanie: 5V / 2A po kablu microUSB

Anonabox - sposób podłączenia i działania

Anonabox odniósł już ogromny sukces na Kicksarterze: anonabox – a Tor hardware router, gdzie z wymaganych 7 500 dolarów uzbierano na czas pisania newsa 470 000 dolarów, czyli 63 krotność podstawowej kwoty. Do końca pozostało jeszcze 27 dni i trzeba tylko czekać ile faktycznie wyniesie końcowa suma.

Anonabox - użyte oprogramowanie

11 Komentarze

 1. Ja tylko chciałbym zostawić informację, że powstało wiele kontrowersji dot. tego projektu. W skrócie, autorzy nie potrafią udowodnić, że urządzenie i jego prototypy, jak zapewniają, zostały przez nich zaprojektowane. Identyczną płytkę wraz z obudową można zamówić z aliexpress za 20$. W dodatku sprzedawanie chińszczyzny trochę podważa sens projektu, gdyż znane są praktyki wciskania backdoorów w urządzeniach projektowanych przez chińczyków (np. incydent Huawei). Więcej informacji pod linkiem:
  https://www.reddit.com/r/privacy/comments/2j9caq/anonabox_tor_router_box_is_false_representation/

 2. Ja tylko chciałbym zostawić informację, że powstało wiele kontrowersji dot. tego projektu. W skrócie, autorzy nie potrafią udowodnić, że urządzenie i jego prototypy, jak zapewniają, zostały przez nich zaprojektowane. Identyczną płytkę wraz z obudową można zamówić z aliexpress za 20$. W dodatku sprzedawanie chińszczyzny trochę podważa sens projektu, gdyż znane są praktyki wciskania backdoorów w urządzeniach projektowanych przez chińczyków (np. incydent Huawei). Więcej informacji pod linkiem:
  https://www.reddit.com/r/privacy/comments/2j9caq/anonabox_tor_router_box_is_false_representation/

Odpowiedz