Apache Flex 4.10 z obsługą systemów Linux oraz ekranów o rozdzielczości 480...

Apache Flex 4.10 z obsługą systemów Linux oraz ekranów o rozdzielczości 480 dpi

przez -
2 783
Apache

Apache Foundation z dumą ogłosiło wydanie Flex 4.10.0. Jedną z najważniejszych nowości jest dodanie obsługi systemów Linux, której to wiele osób wyczekiwało od dłuższego czasu. Warto wspomnieć, że odkąd Adobe otworzyło framework w 2007 roku, zainteresowanie nie było zbyt duże. Dopiero w roku 2012 po przekazaniu wszystkiego pod skrzydła Fundacji Apache rozwój i zainteresowanie pakietem Flex znacznie wzrosło.

Udoskonalono wsparcie dla starszych wersji Flash Playera, co ma pozwolić deweloperem na spokojne przechodzenie do w miarę nowszych wersji. Apache Flex SDK Installer pozwala deweloperom na wybieranie różnych kombinacji uruchomienia Flex SDK, Flash Playera i AIR. Dodano 15 nowych komponentów dla architektury Spark. Udoskonalono tłumaczenia dla wielu języków oraz wsparcie dla międzynarodowych dat, walidatorów oraz komponentów DateField i DateChooser. Pojawiła się także obsługa mobilnej rozdzielczości 480 dpi, co pozwoli pisać aplikacje na urządzenia z ekranami Retina.

2 Komentarze

  1. To smutne, że dostaliśmy wsparcie dla technologii dopiero po śmierci zarówno samej technologii jak i agonii jej środowiska uruchomieniowego

Odpowiedz