Apple, AT&T, 31 innych firm pozwanych za… patent

Apple, AT&T, 31 innych firm pozwanych za… patent

przez -
5 985
Linux Tux

Amerykańska firma Minerva Industries 22 stycznia 2008 otrzymała patent na urządzenie, które z opisu mocno przypomina smartfona i jeszcze tego samego dnia pozwała wszystkie największe przedsiębiorstwa produkujące telefony komórkowe: RIM, Motorola, Nokia, Sony Ericsson, LG, Palm, Samsung, T-Mobile USA i AT&T i inne o złamanie należącego do niej patentu.

Patent numer 7321783 opisuje: „Mobilne urządzenie rozrywkowo-komunikacyjne wielkości dłoni, zawierające w sobie telefon komórkowy bądź satelitarny, które może ponadto łączyć się z Internetem, odczytywać zawartość kart pamięci oraz odgrywać pliki multimedialne. Poza tym urządzenie może zawierać inne funkcjonalne komponenty, takie jak aparat fotograficzny, moduł GPS bądź mikrofon.”

Cała działalność biznesowa kalifornijskiego przedsiębiorstwa polega na zaskarżaniu innych firm o łamanie chronionych prawem technik. Amerykański urząd patentowy wydał jak widać kolejny kontrowersyjny patent.

5 Komentarze

  1. Kochane amerykańskie patenty, to się w głowie po prostu nie mieści. Na miejscu tych firm, bym zniszczył ją doszczętnie, za taki przekręt.

  2. Tia… Dziękujemy za patenty ! Dzięki Panom (i Panią ? ;b) z IBM mogę się cieszyć ThinkLight ! I nie mam problemu kiedy chcę używać klawiatury w nocy ! Dopóki nie usiąde przy laptopie siostry … Tiaaa … Dziękujemy ! -_-' …

Odpowiedz