Arch Linux AUR migruje na repozytoria Git

Arch Linux AUR migruje na repozytoria Git

przez -
2 2186
Arch Linux

Administratorzy repozytoriów AUR przypominają wszystkim opiekunom paczek, że zgodnie z planem 8 sierpnia wszystkie repozytoria zostaną przełączone na użycie Gita. Decyzja ta jest podyktowana ułatwieniem zarządzania całą infrastruktury oraz stabilnością serwerów. Uruchomiono nowe repozytorium pod domeną aur4.archlinux.org, gdzie w dniach 8 czerwca – 8 lipca deweloperzy mogą migrować wszystkie swoje paczki z obecnego adresu na aur.archlinux.org. Dodatkowo wszystkie nowe pliki mogą być wgrywane jedynie tam, ponieważ jakakolwiek akcja na aur.archlinux.org spowoduje utratę wszystkich danych.

W dniu 8 sierpnia domena aur4.archlinux.org zostanie przemianowana na aur.archlinux.org i stanie się oficjalnym, z AUR 4.0.0 na pokładzie. Zmiana ta będzie w pełni niewidoczna dla zwykłych użytkowników.

2 Komentarze

  1. Ostatnio zainstalowałem Antergos, ale Google Chrome sypało błędami podczas instalacji z AUR, więc wróciłem do Ubuntu. Jedyne własnie czego brakuje w Ubuntu to takiego AUR – nie widzi mi się za każdym razem dodawanie nowego repo, aktualizowanie pakietów i instalacja, która i tak nie zawsze przebiega pomyślnie.

Odpowiedz