Arch Linux usuwa paczki KDE SC 4 i stawia na KDE Plasma...

Arch Linux usuwa paczki KDE SC 4 i stawia na KDE Plasma 5

przez -
6 2230
Arch Linux

Antonio Rojas poinformował w imieniu zespołu deweloperów Arch Linux, że pulpit KDE SC 4 nie posiada już opiekuna od kilku miesięcy. Jest przez to coraz trudniej wspierać dwa środowiska graficzne w repozytoriach. Podjęto zatem decyzję o całkowitym pozbyciu się pakietów KDE SC 4. Przygotowano również wpis na wiki opisujący proces aktualizacji. Deweloperzy wierzą, że KDE Plasma 5.5 jest na tyle stabilna, aby możną ją było używać już normalnie.

Podobne artykuły

6 Komentarze

 1. To w ogóle jest absurdalne, że developerzy wydają nową wersję oznaczoną jako stabilną a dystrybucje, nawet tak nowoczesne jak Arch, muszą utrzymywać dalej starą wersje bo nowa jest nieużywalna do jakiegoś czasu.

  • Spokojnie,wyjdzie Plasma 5,7 i będziemy mieli parę tygodmi stabilności,póki nie ogłoszą,że wyszło QT6 i trzeba wszystko przepisać na nowo w Plasma 6
   :P
   Jak sie już przyzwyczaiłem do KDE 4 (4.12-4.14) to sie okazało,że już nie wspierane….

   Taki urok wiecznej alfobety KDE:)

   A Manjaro na Plasma 5.5 dobrze u mnie chodzi,w sumie bardzo dobrze.

  • Qt5 raczej zostanie z nami na dłużej.
   Więc zapowiada się i stabilizacja KDE 5.

   Ale faktem jest, że mogliby trochę mniej dowolnie definiować stabilność.

  • Wszystkie nowoczesne dystrybucje porzucają rozwój KDE 4, ale jeśli będziesz chciał je dalej używać, to nie ma problemu, aczkolwiek nowa Plasma jest OK i to pisze osoba co ostatnie 2 lata spędział na Cinnamon :)

Odpowiedz