aria2 1.9.4

aria2 1.9.4

przez -
7 685
Konsola katalog

Wydana została kolejna wersja aria2. Jest to wieloprotokołowy i wieloźródłowy, przeznaczony na kilka platform program do pobierania plików z internetu za pomocą linii poleceń. Wspiera sieci BiiTorrent i Metalink, oraz HTTP/HTTPS, FTP. Posiada szereg funkcji, jak wznawianie połączeń, wsparcie dla sieci Bittorent i Metalink, dzielenie plików, pobieranie pliku z jednego lub więcej serwerów (dla BitTorrent i FTP/HTTP), pobieranie wielu plików jednocześnie, automatyczne naprawianie/odzyskiwanie (tylko przy pobieraniach BitTorrent i Metalink), a także wiele innych.

W tej wersji naprawiono błąd, który powodował niezdolność ponownego użycia FTP, jeżeli serwer FTP zmienił katalog root na serwerze na inny. Poprawiono też błędy związane z Metalink, m.in. czytanie dokumentu metalink przez potok (opcja -M-) nie działa, kiedy aria2 jest skompilowana ze starą biblioteką libxml2(2.7.6 lub wcześniejsze). Dodatkowo program nie zwraca błędu, jeżeli dokument Metalink jest pusty. Dodano kilka nowych informacji do metody odpowiadania aria2.tellStopped XML-RPC: totalLength, completedLength,uploadLength, bitfield.

Nową wersję można pobrać stąd.

Jeżeli komuś nie pasuje praca w linii poleceń, powinien zainteresować się graficzną nakładką aria2fe, napisaną w Qt, z użyciem języka C++.

Podobne artykuły

7 Komentarze

  1. Spacja jest dobrze robiona. To edytor potem sam zmienia odległości w wyrazach, aby dopasować tekst do wielkości strony :)

    A narzędzie faktycznie jest ciekawe. Lepsze to od rtorrenta. Trzeba to wypróbować :D

Odpowiedz