Audacious 3.2

Audacious 3.2

przez -
2 688
Muzyka

Wydano Audacious 3.2, odtwarzacz multimedialny przeznaczony dla systemów operacyjnych opartych na standardach POSIX, który jest odgałęzieniem projektu Beep Media Player 0.9.7.1. Twórcą jest William nenolod Pitcock. Audacious obsługuje skórki przeznaczone dla Winampa 2 oraz wizualizacje. Od wersji 2.x oprócz “winampowego” interfejsu dostępny jest też domyślnie nowy, znany jako GTKUI, oparty o GTK+.

Nowości:

  • Pojawiło się wiele zmian do efektywniejszej obsługi wielkich list odtwarzania, m.in. więcej niż 1000 utworów
  • Nowa biblioteka muzyczna, która pozwala wyszukiwać całą dostępną kolekcję muzyki i łatwo tworzyć listy odtwarzania
  • Wsparcie MPRIS v2, który to pozwala na integrację z Menu Dźwiękowym Ubuntu lub GNOME Shell (poprzez rozszerzenia, jak GNOME Shell Mediaplayer)
  • Ulepszono interfejs GTK. Dodano nowy przycisk do szybkiego przełączania włączenia/wyłączenia wyszukiwania, przycisk do zamykania i dodawania nowych zakładek listy odtwarzania, rozwijane menu do włączania i wyłączania wtyczek wizualizacji, a także nową pozycję menu do usuwania niedostępnych plików z listy odtwarzania

W celu instalacji nowej wersji pod Ubuntu, autorzy zalecają dodanie repozytorium PPA: ppa:nilarimogard/webupd8. Dodajemy je przy pomocy Y PPA Manager, aktualizujemy Menedżerem Aktualizacji, po czym instalujemy z Centrum Oprogramowania Ubuntu.