Audacity 1.3.13

Audacity 1.3.13

przez -
5 475
Muzyka

Pojawiła się kolejna wersja Audacity – zaawansowanego i wielościeżkowego edytora plików dźwiękowych na licencji GNU GPL. Program dostępny jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft Windows i Mac OS. Audacity otwiera pliki WAV, AIFF, AU, MIDI, MP3 i OGG, zapisuje zbiory WAV, MP3 i OGG. Posiada rozbudowane menu efektów – dostępny jest między innymi kompresor, echo, podbicie basów, equalizer, filtry, odszumiacz, wyciszanie i inne. W programie można także znaleźć oprócz efektów generator tonu, którym można całkowicie zmienić melodię, wstawiając szum, ciszę czy różne rodzaje tonów. Obsługuje też wtyczki LADSPA, nyquist i VST (przez vstserver), co pozwala na łatwe rozszerzenie jego funkcjonalności.

Naprawiono częste awarie na Mac OS X, Windows i Linux. Dodano wsparcie dla ostatniej wersji FFmpeg, usprawniono interfejs użytkownika oraz dodano nową funkcję “sync-lock tracks”. Equalization obsługuje od teraz import i eksport krzywych. Ulepszono automatyczne odzyskiwanie pod awarii oraz usuwanie szumów, z nową opcją do izolacji zakłóceń. Przemianowano Control Toolbar na Transport Toolbar. Zmieniono również zachowanie się przycisków: przycisk zamykania i Plik -> Wyjście, od teraz kończą pracę aplikacji, natomiast Plik -> Zamknij zamyka obecny i tworzy nowy projekt.

Podobne artykuły

 • lmviii

  natomiast Plik -> Zamknij otwiera nowy projekt.

  Emm na pewno?

 • Co masz na myśli? U mnie działa taj, jak jest napisane :) Pewnie chodziło ci o Plik -> Wyjście, które działa, jako pełne zamknięcie aplikacji.

 • Greg

  Eeee…. Zamknij otwiera nowy projekt? Powaliło?

 • Sam zobacz. U mnie tak działa :) Przeczytaj sobie listę zmian z oficjalnej strony :)

 • Kenji

  Chodzi zapewne o to, że "Zamknij" zamyka obecny projekt i otwiera w jego miejsce nowy, pusty. Ale sformułowanie jest dosyć niefortunne.