Audacity 2.0.4 z nowymi komendami i wsparciem dla nowych tagów WAV

2
1344

Wydano Audacity 2.0.4, zaawansowany i wielościeżkowy edytor plików dźwiękowych, dostępny w wersjach dla systemów typu Linux, Windows i Mac OS. Program otwiera pliki WAV, AIFF, AU, MIDI, MP3 i OGG, zapisuje zbiory WAV, MP3, FLAC i OGG. Posiada rozbudowane menu efektów, a także generator tonu, którym można całkowicie zmienić melodię. Obsługuje wtyczki LADSPA, nyquist i VST (przez vstserver), co pozwala na łatwe rozszerzenie jego funkcjonalności.

Jakie zmiany zaszły:

  • Dodano Effect > Reverb (bazuje na Freeverb), który zastępuje GVerb
  • Dodano nowe komendy nawigacyjne: View > Idź do początku utworu (Go to Selection Start) i Idź do końca utworu (Go to Selection End)
  • Dodano nową komendę wyrównywania utworów: Tracks > Align End to End
  • W obsłudze eksportu i importu plików WAV dodano wsparcie dla tagów LIST INFO: Album Title, Track Number, Genre oraz tagów ID3
  • Windows: Dodano wsparcie dla windowsowych hostów WDM/KS, które zapewniają bardzo niskie opóźnienia, jeżeli zmniejszy się Dźwięk w buforze (Audio to Buffer) w Ustawieniach nagrywania.
  • Windows Vista i późniejsze: Można nagrywać odtwarzanie w komputerze poprzez wybranie w Pasku narzędzi urządzeń nowego hosta Windows WASAPI, a następnie wejścia loopback.
  • Naprawiono sporo błędów
Poprzedni artykułphpMyAdmin świętuje 15 urodziny
Następny artykułStellarium 0.12.3 z nową wtyczką Bright Novae
Michał Olber
Interesuję się głównie sprzętem i działaniem jego pod systemami GNU/Linux. Testuję różne dystrybucje i robię recenzje. Interesuję się działaniem sprzętu pod Linuksem, dzięki czemu wiem, jaki zestaw komputerowy wybierać :)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj