BackTrack 4 Beta

BackTrack 4 Beta

przez -
4 714
System operacyjny, systemy operacyjne

Wydana została pierwsza wersja beta dystrybucji o nazwie BackTrack 4. System działa jako LiveCD i zawiera sporą ilość aplikacji, które służą do testowania zabezpieczeń systemów, wykrywania luk oraz łamania zabezpieczeń. System rozwijany jest przez grupę Remote Exploit.

System ten jest jedną z najbardziej znanych dystrybucji Linuksa, które służą do budowania zabezpieczeń w sieci, wardrivingu oraz włamywania się do nich. Zawiera takie narzędzia jak aircrack-ng, którymi bez problemu można łamać klucze WEP. Umożliwia także analizowanie pakietów VoiceIP.

BackTrack

Obecnie dystrybucja BackTrack 4 bazuje na systemie Debian wraz z repozytoriami dla Ubuntu. Poprzednia wersja systemu bazowała na dystrybucji Slackware oraz Slax. System działa pod kontrolą jądra 2.6.28.1 wraz z lepszym wsparciem dla urządzeń. Dodano wsparcie dla uruchamiania systemu dzięki PXE. Pojawiło się natywne wsparcie dla kart Pico e12 i e16.

Więcej ciekawych informacji można przeczytać na stronie pl.wikipedia.org.

 • News o BT4, ale zrzut ekranu z 1.

  P.S. Popraw przechodzenie pomiędzy polami za pomocą klawisza TAB, z pola identyfikator, e-mail i www przełącza do nazwa użytkownika (rejestracja).

 • Nie znalazłem innego zrzutu :] Innego fajnego :P

 • Piotrek

  Panie Administratore :P Tutaj są! O tutaj się ukryły:
  http://www.remote-exploit.org/backtrack_screensho
  :). No a wracając do Pól i przeskakiwania klawiszem Tab, to rzeczywiście wkurzające, pole logowania i dodawania komentarza stoją na jednym DIVie?

 • Te screeny widziałem, ale nie widziałem od obecnej wersji, więc dodałem takie, które pokazuje menu z ładnymi aplikacjami :] Zresztą wygląd nie jest najważniejszy :]

  A co do DIVa i całej tej reszty to przekazałem do webmajstera. Ja się na tym nie znam :P