Banana Pi BPI-M2+ – maluch z wielką mocą

Banana Pi BPI-M2+ – maluch z wielką mocą

przez -
3 5412
BPi - SinoVoip

SinoVoip, druga firma zajmująca się rozwojem swojej własnej wersji Banana Pi, wprowadziła do sprzedaży minikomputer Banana Pi BPI-M2+. Jest to płytka, najpewniej wzorowana na modelu Raspberry Pi Model A+, która posiada wymiary 65 x 65 x 5 milimetrów. Na pokładzie znajdziemy układ Allwinner H3 z czterordzeniowym procesorem ARM Cortex-A7 i kartą graficzną Mali-400 MP2. Całość wspierana jest przez 1 GB pamięci operacyjnej DDR3, 8 GB wbudowanej pamięci eMMC, Wifi i Bluetooth.

Prócz tego znajdziemy slot na karty MicroSD o maksymalnej pojemności 64 GB, gigabitowy port Ethernet, złącze CSI dla kamer, 2 x USB 2.0, HDMI, GPIO, UART, I2C Bus, SPI Bus with two chip select, CAN bus. Na płytce dostępne są lampki stanu oraz uruchomienia. Wspierane są następujące systemy operacyjne: Android, Raspbian, Ubuntu, openSUSE, Debian, Bananian.

3 Komentarze

  1. Chciałbym przestrzec przed M3. Nie chodzi o to, że SATA jest na USB, ale o sytuację ogólną. Bardzo trudno wgrać soft inny niż Android, a gdy się to zrobi okazuje się, że np. Debian nie ma DMA i kopiowanie plików obciąża procesor. Aktualizacja? Od pół roku nie było. CPU jest w nim gorący i warto założyć jakąś blachę na niego bo zacznie niemal od razu wyłączać rdzenie. Ale gdy się już schłodzi, wyłączonych rdzeni włączyć nie sposób inaczej niż przez restart. Przy tym nawet branie 3A przez gniazdo microUSB to drobiazg.

Odpowiedz