Bazaar 2.4

Bazaar 2.4

przez -
8 430

Pojawiła się kolejna wersja Bazaar – rozproszonego systemu kontroli wersji, który został napisany w języku Python i jest sponsorowany przez firmę Canonical Ltd. Bazaar działa z wieloma systemami operacyjnymi, w tym: GNU/Linux, FreeBSD, MS Windows, Mac OS X i oferuje możliwość użycia scentralizowanego serwera. Został wydany na licencji GPLv2. Komendy w Bazaarze są podobne do komend z SVN, czy CVS.

Najnowsza wersja posiada długoterminowe wsparcie, które będzie udzielane do lutego 2013 roku. Jest ona wstecznie kompatybilna ze starszymi wersjami, co pozwala programistom na odczyt i zapis z repozytoriów generowanych przez Bazaar 2.0 lub późniejsze.

Do poprawnego działania wersji 2.4 wymagany jest Python 2.6 lub późniejsze wydania. Porzucono natomiast wsparcie dla Pythona 2.4 i 2.5. Nowe funkcje obejmują możliwość łączenia plików ze zmianami za pomocą wtyczki changelog_merge oraz zdolność do tworzenia innych narzędzi łączących do użytkowania z Bazaar. Dokonano ponad 150 zmian, o których przeczytamy tutaj.