BeagleBoard

BeagleBoard

przez -
10 1363

BeagleBoard jest bardzo małym komputerem zasilanym poprzez USB i sterowanym przez Linuksa. Nie posiada on żadnych wentylatorów, jest małych rozmiarów a jego wydajność porównywalna jest z laptopami. Urządzenie wyposażone jest w procesor OMAP3530 i zarządzane przez system Linux.

Procesor OMAP3530 jest procesorem typu ARM. Jego wydajność sięga 600 MHz. Wspiera akcelerację OpenGL 2D oraz 3D oraz HD. Urządzenie posiada wyjście DVI-D do podłączenia zewnętrznego monitora.

BeagleBoard

BeagleBoard posiada wsparcie dla wielu myszek, klawiatur, mikrofonów, kamer internetowych, WiFi podłączonych pod USB. Posiada wyjście stereofoniczne dla słuchawek lub głośników oraz wejście dla mikrofonu.

Urządzenie można kupić za 149 dolarów. Więcej zdjęć można zobaczyć w serwisie flickr.com. Filmy natomiast znajdują się na stronie na youtube.com.

10 Komentarze

 1. Mi się bardzo podoba, znalazłem nawet dla niego potencjalne zastosowanie – jako domowy serwerek :D. Energooszczędność tutaj dla mnie jest kluczową sprawą. Hmmm tylko na karciochach SD to za dużo się nie pomieści ;)

  Ciekawe jak Ubuntu AMRowe będzie na tym działo. :D

 2. Drogo… :( przy takiej cenie mikre rozmiary są JEDYNĄ zaletą.

  Przecież Pentiuma, który funkcjonalnie będzie odpowiadał tej płytce, to można dostać darmo (a często z uściskiem dłoni, że ktoś ma ochotę "złom odebrać"). Zaś całkiem nadającego się do pracy Pentium III (cały komputer) można na byle giełdzie dostać za stówkę.

  Tak więc fajna rzecz – ale dość droga, niestety.

 3. Porównaj prądożerność tego swojego wielkiego blaszaka z pentium na pokładzie do tej malutkiej płytki zasilanej przez usb…

 4. Mnie się pomysł podoba. Wie ktoś na temat tej karty graficznej(coś więcej)? Zastanawiam się nad użyciem tego, jako serwerka X Window System. Dałoby się na tym grać? Nie szczędźcie epitetów.

 5. Zbigniew-czytales po co powstal ten projekt? Otoz projekt powstal glownie na potrzeby programistow.co do ceny wcdale nie jest moim zdaniem wysoka-sam procek to kosz ok. 80$ . Wykorzystanie na serwerej moim zdaniem super, jako np stacja robocza w jakis instytucjach czy np bankach gdzie korzystaja z kilku programow i neta-co wiec potrzeba? I do tego jakie zuzycie energi! Moim zdaniem bomba

Odpowiedz