Będzie jądro Linux 4.0 o kodowej nazwie Hurr durr I’ma sheep

Będzie jądro Linux 4.0 o kodowej nazwie Hurr durr I’ma sheep

przez -
12 2363
Linux Tux

Stało się. Linus Torvalds zdecydował po internetowym głosowaniu i rozmowach z deweloperami Linuksa, że będziemy mieli jądro Linux 4.0. Na serwerach kernel.org pojawiła się już wersja Linux 4.0-RC1, która otrzymała kodową nazwę Hurr durr I’ma sheep. Z ciekawszych nazw kodowych warto wspomnieć o: Linux 3.0 Sneaky Weasel, Linux 2.6 Flesh-Eating Bats with Fangs, Linux 2.6.34/2.6.35 Sheep on Meth, Linux 2.6.25 Funky Weasel is Jiggy wit it, Linux 2.6.23~2.6.24 Arr Matey! A Hairy Bilge Rat! oraz Linux 1.3 Greased Weasel.

Podobne artykuły

12 Komentarze

 1. Nie mam nic przeciwko, choć jeszcze w serii 3.x.x jest tyle numerków, że starczyłoby na lata (osobiście nie kupuję wytłumaczenia, że zaczynają się gubić w numeracji).

  Byle nie zapędzili się z szybkością numeracji, bo Linux kernel 39 albo kernel 52.12 nie brzmią zbyt fajnie :-)

  • Przyzwyczaiłem się do obecnego tempa zmiany numeracji i gdyby tak się rozpędzili to poczułbym się staro ;)

  • Najlepsze jest to, że w obecnym tempie, za jakiś czas będziemy używać Google chrome 53 czy Mozilla Firefox 42. Idąc dalej w lata, to Firefoksa 103 czy Chrome 108. Mało fajnie wygląda już taka numeracja, prawda :-/

   Marketingowo szybki cykl wydawniczy z pełnymi numerami brzmi fajnie, lecz tylko do czasu.

   Microsoft powinien poczuć się staro, że w modzie na spore numerki, Windows z pominięciem jednej wersji, sięga dopiero 10-tki w nazwie ;-)

  • Ostatnio zasłyszane „Ona: Jakiego masz Windowsa? On: 8. Ona: Phi, taki stary, ja mam już 98.”

Odpowiedz