Bitcoin Foundation

Bitcoin Foundation

przez -
4 414

Gavin Andresen, główny deweloper wolnej waluty Bitcoin, ogłosił powstanie Bitcoin Foundation. Grupa jest stworzona na podobieństwo Linux Foundation, a jej celem jest zachęcanie do używania technologii elektronicznych pieniędzy, w różnego rodzaju aplikacjach. Wybrano już zarząd, w skład którego wchodzą: Gavin Andresen, Mark Karpeles, Jon Matonis. Kierownictwo posiada dwuletni system rządów, z pięcioosobową załogą, która posiada dwa indywidualne i dwa korporacyjne miejsca, oraz jedno dla przewodniczącego.

Gavin Andresen dodał, że zarząd może zostać w dowolnej chwili zmieniony, poprzez system głosowania członków, należących do organizacji. Podstawowe członkostwo, czyli Individual Membership kosztuje 2.5 Bitcoiny rocznie, koszt na całe życie – Lifetime Membership to 25 Bitcoinów, natomiast Premier Industry Membership wiąże się z opłatą 10 000 wirtualnych monet.

 • Da się za to kupić bułki? :P

  • Razi

   Widziałem usługi hostingowe za bitcoiny. "Wartość" nadawana jest psychologicznie: technicznie banknot 200 zł jest wart niewiele więcej od banknotu 10 zł – jest tylko troszkę większy, więc więcej materiału. A ile warty jest jakiś zabytkowy obraz? Technicznie to rupieć.
   Musiałaby powstać cała sieć osób/firm, które uznałyby Bitcoina za walutę, powstałby niezależny od żadnego banku środek płatniczy niemający żadnego powiązania z obecnymi.

  • Savpether

   Oby jak najszybciej. To wyleczy światowy system bankowy, bo obecnie to ruina, nie politycy, a bankierzy nami rządzą.

  • Troj3cki

   True story.. !
   Szkoda że tak mało ludzi to widzi. ehh