Borderlands: The Pre-sequel w drodze na Linuksa

Borderlands: The Pre-sequel w drodze na Linuksa

przez -
21 1088
Borderlands

W internecie pojawił się pewien przeciek potwierdzający, iż trwają pracę nad linuksową wersją gry Borderlands: The Pre-sequel. Sprawcą owego przecieku jest Take-Two Interactive, które przypadkowo wygadało się w swoim raporcie za kwartał roku fiskalnego. W owym raporcie oprócz typowych informacji dla inwestorów można znaleźć listę gier przy których firma maczała swoje palce i zostały wydane oraz te które wyjdą wkrótce. Wśród owych zapowiedzi można znaleźć Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth (którego linuksowa wersja została oficjalnie potwierdzona) oraz Borderlands: The Pre-sequel z Linuksem na liście platform, co jest o tyle ciekawe, iż do tej pory twórcy nie potwierdzili tego portu.

Borderlands: The Pre-Sequel na liście zapowiedzianych tytułów

Warto tutaj wspomnieć, iż twórcy zainteresowanie Linuksem jako platformą do gier pokazują już od jakiegoś czasu. Wcześniej na Twitterze można było śledzić informację na temat ewentualnego portu Borderlands 2, który jednak ostatecznie nie powstanie ze względu na koszta takiego portu. Najwidoczniej jednak twórcy wyciągnęli pewne wnioski i nowa część cyklu powstaję już od początku z myślą obsłudze Linuksa.

Dla małego przypomnienia Borderlands, to seria gier mocno nastawionych na na kooperację między graczami. Całość można określić takim skrzyżowanie szybkich strzelanek i gier hack’n’slash. Gracze wspólnie przemierzają świat pchając fabułę do przodu oraz przy okazji zbierając tony sprzętu (generowanego losowo), który wypada z przeciwników. Najnowsza część Borderlands jest już trzecią w cyklu, ale jej fabuła jest umieszczona pomiędzy pierwszymi dwoma epizodami.