CaesarIA – otwarty klon Cesar

CaesarIA – otwarty klon Cesar

przez -
4 681
Gry

Gotowi zakosztować smaku władzy cesarza największego imperium w historii ludzkości? CaesarIA jest darmowym, otwarto źródłowym projektem opartym o wydaną piętnaście lat temu strategię Cesar III. Gra, podobnie jak pierwowzór, oddaje w nasze ręcę pieczę nad starożytnym Rzymem – stolicą kultury dawnego mocarstwa. Jako cesarz, poza niezliczonymi przywilejami, będziemy musieli również zatroszczyć się o naszych poddanych i dalszy rozwój królestwa.

CaesarIA

Prowadzona przez nas stosunkowo niewielka osada, zaczyna z czasem przypominać prawdziwą metropolie. Budując nowe obiekty, wytyczając drogi, zarabiając pieniądze na handlu i rekrutując ludność do wojska, dążyć będziemy do stania się światową potęgą pod względem ekonomicznym i militarnym. Kilkadziesiąt różnorodnych budynków tworzy dość spory szereg możliwości, umożliwiający nam obranie własnej ścieżki rozwoju. Dla fanów strategii pozycja z gatunku „must have”.

W odróżnieniu od oryginału, otwarta implementacja posiada również wsparcie dla Linuksa i Haiku, a w przyszłości prawdopodobnie także dla smartfonów z Androidem i komputerów Mac. Gra przebywa na razie w stadium alpha, ale jest w miarę grywalna. Co ciekawe, radzi sobie z ładowaniem zapisów z Caesar III i zawiera kilka kluczowych poprawek względem oryginału.

4 Komentarze

  1. Wymagane pliki z oryginalnej gry? Ostatecznie Cezar III był grą komercyjną. Ach…gdzie te czasy się podziały, tej kreatywności w grach komercyjnych… :-)

Odpowiedz