CaesarIA zbiera dotacje na serwisie indiegogo

CaesarIA zbiera dotacje na serwisie indiegogo

przez -
4 763
CaesarIA

CaesarIA, otwarta implementacja gry strategicznej Caesar III z 1998 roku, kilka dni temu pojawiła się na stronie Indiegogo, gdzie główny developer i pomysłodawca prosi o finansowanie jego projektu. Pierwotne Caesar III jest RTSem nieistniejącego już studia Impressions Games, w którym celem gracza jest rozbudowa i zarządzanie naszym starożytnym miastem. Otwarta implementacja natomiast wykorzystuje C++ oraz SDL i do działania wymaga plików oryginalnej gry.

Według opisów, projekt rosyjskiego developera*, mimo jego otwartości, wymaga sporych nakładów, w celu poprawienia takich elementów, jak tekstury, budynki czy dźwięki, ale również opłaceniu części twórców. Autor uważa, że pomimo wsparcia od różnych developerów, jego gra osiągnęła fazę, gdy projekt potrzebuje o wiele poważniejszych zmian i więcej pracy. Żeby osiągnąć zamierzony cel, pomysłodawca chce w ciągu 2 miesięcy zebrać 10 000 $ na platformie Indiegogo. Zgodnie z ideą crowdfunding’u, osoby wspierające otrzymają wiele korzyści, takich jak tapety na pulpit, podziękowania na stronie gry, czy nawet możliwość nazwania postaci z gry własnym imieniem. CaesarIA już teraz można pobrać w wersji na systemy Windows, OS X, Linux, Android czy Haiku.

* Z powodu narodowości rosyjskiej, redakcja OSWorld zaleca ostrożność przy wpłatach :-)

4 Komentarze

  1. Uwielbiam grę Caesar 3. Kiedy znalazłem projekt CaesarIA, początkowo byłem zachwycony. W porywie szaleństwa postanowiłem nawet zajrzeć do kodu, bo może mógłbym w czymś pomóc… I tutaj spotkał mnie zimny prysznic. Tzn. nie w samym kodzie (w sumie to nawet tam nie dotarłem), tylko zajrzałem na listę bugów. Zdecydowana większość była… po rosyjsku. (Tak podejrzewam – rosyjskiego nie znam, ale pisane było cyrylicą i wyglądało mi na rosyjski, którego uczyłem się w szkole podstawowej.) Stwierdziłem, że od tego projektu będę się trzymał z daleka. Skoro developerzy podchodzą do tej sprawy tak nieprofesjonalnie, to dlaczego miałbym marnować na to mój czas?

    A póki co, to Caesar 3 od GOG pod PlayOnLinux chodzi bez problemu. (Oryginalnego Caesara nie udało mi się zainstalować.)

Odpowiedz