CAINE 1.0

CAINE 1.0

przez -
6 1056
Security - bezpieczeństwo

Dystrybucja CAINE (Computer Aided INvestigative Environment) jest oparta na systemie Ubuntu 8.04 i działa jako LiveCD. System powstał jako projekt dla Cyfrowego Sądownictwa dla Międzyresortowego Centrum Badań Bezpieczeństwa (Digital Forensics for Interdepartmental Centre for Research on Security). Stworzył go włoski zespół pod wodzą Giancarlo Giustiniego. System wspierany jest przez Uniwersytet w Modenie i Reggio Emilia.

System ten zawiera wiele specjalistycznych, kryminalistycznych narzędzi z ładnym interfejsem graficznym. System wypełnia lukę w interoperacyjności różnych kryminalistycznych narzędzi. CAINE pomaga w prowadzeniu raportów, dokumentacji oraz różnego rodzaju analiz.

CAINE - Pulpit

W systemie znajdziemy ponad to przeglądarkę internetową Firefox 3.0.14, sterownik NTFS-3G w wersji 2009.1.1. Znajdzie się tam też aplikacja WinTaylor. Dystrybucja dostępna jest w języku włoskim, angielskim, niemieckim, francuskim oraz portugalskim.

6 Komentarze

  1. Po prostu… Muszę sobie zainstalować ten system. Brak mi słów! Od dziecka marzyłem, by zostać kryminologiem! ;-)

    A tak na serio, to po co ten wpis?

  2. […] Stefano Fratepietro poinformował o wydaniu kolejnego systemu, który został stworzony z myślą o rozwiązywaniu spraw dotyczących przestępstw internetowych. System o nazwie DEFT Linux 5 bazuje na dystrybucji Xubuntu i działa pod kontrolą jądra 2.6.31. Dystrybucja ta przypomina niedawno wydany system CAINE 1.0. […]

  3. […] Stefano Fratepietro poinformował o wydaniu kolejnego systemu, który został stworzony z myślą o rozwiązywaniu spraw dotyczących przestępstw internetowych. System o nazwie DEFT Linux 5 bazuje na dystrybucji Xubuntu i działa pod kontrolą jądra 2.6.31. Dystrybucja ta przypomina niedawno wydany system CAINE 1.0. […]

Odpowiedz