Calibre to szeroko znana i ceniona aplikacja, umożliwiająca zarządzanie zbiorami e-booków. Program jest w stanie skatalogować dostępne pliki, skonwertować je do innego formatu, zsynchronizować z posiadanym czytnikiem, przeszukać internetowe księgarnie według rozmaitych słów-kluczy (np. “DRM free” lub według ceny) czy wygenerować podgląd wielu różnych formatów plików.

W najnowszej wprowadzono kilka większych zmian oraz wyeliminowano zgłoszone błędy. Dodano:

  • Plik wejściowy ePUB:  Kiedy stosując okładkę dla książki, źródłem okładki jest obrazek
  • Kiedy usuwasz książkę w wybranym formacie, program pokazuje liczbę egzemplarzy dostępnych w każdym z nich
  • Instalacja na Linuksie: program nie będzie dłużej tworzył podręcznika użytkownika. Bardziej obszerna pomoc dostępna jest z linii poleceń z komendą –help
  • Dodanie możliwości zaawansowanej zmiany parametrów zachowania Calibre (Preferences->Tweaks, po polsku “Parametry”)
  •  Konwersja: Ujemny margines strony. Oznacza to, że Calibre nie będzie precyzować marginesów w żadnym pliku wyjściowym.

Usunięto błędy związane z formatem KF8 (Kindle Fire) i RTF, poprawiono okno dialogowe edycji metadanych, zaktualizowano biblioteki program ImageMagick, od teraz poprawnie działają także wyrażenia regularne w zaawansowanym wyszukiwaniu. Usunięto błędy w integracji z księgarniami Kobo i Diesel, ale i również wykryte regresje. Dodano nowe źródła wiadomości, a niektóre stare usprawniono (w tym dla polskiego Gościa Niedzielnego).