Canonical dołącza do Linux Foundation

Canonical dołącza do Linux Foundation

przez -
0 398
Canonical

Pośród firm, instytucji i przedsiębiorstw zrzeszonych w Linux Foundation znalazła się teraz firma Canonical, założona przez miliardera Marka Shuttlewortha i znana ze sponsorowania jednej z najpopularniejszych dystrybucji linuksowych – Ubuntu.

Linux Foundation jest organizacją o charakterze non-profit, zajmuje się kwestiami standaryzacji systemów operacyjnych spod znaku pingwina, oraz promowania i wzrostu ich konkurencyjności na tle komercyjnych odpowiedników. Canonical z kolei jest firmą, która od jakiegoś czasu sponsoruje projekt Ubuntu, oraz specjalizuje się w komercyjnej sprzedaży wsparcia technicznego dla użytkowników tej dystrybucji. Mark Shuttleworth, jej założyciel zasiada w zarządzie Linux Foundation od marca 2007 roku.

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy w Linux Foundation, uważa, że fakt dołączenia firmy Canonical do jego organizacji może mieć przełomowy wpływ na popularyzację rozwiązań linuksowych na całym świecie. Projekty realizowane przez fundację wspierane będą teraz przez specjalistów tworzących jedną z najpopularniejszych dystrybucji linuksowych na świecie.

Źródło: dobreprogramy.pl.